Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 side assist


MartinLo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem A4 B9 allroad. Auto posiada pakiet systemów wspomagających Trasa, ale niestety nie posiada kontrolki martwego pola w lusterkach co w poprzednim aucie było bardzo pomocne.

Moje pytanie brzmi: czy pakiet  Trasa nie jest jakos powiązany z czujnikami martwego pola i czy to nie kwestia wymiany fragmentu obudowy lusterka? Czy to juz raczej wieksza przeróbka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie asystenta martwego pola to większa robota niż tylko obudowy lusterek. Pod tylnym zderzakiem musisz doposażyć dwa tylne radary (lewy i prawy). Do tego wiązki, kodowanie, adaptacja, ewentualnie parametryzacja sterownika/ów i ściągnięcie ochrony komponentu z tylnych radarów. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Posiadam Side Assist, ale moje lusterka nie są składane elektrycznie. Szukam lusterek które posiadają obie te funkcje. W ETCE mocowania lusterek mają oznaczenie do podgrzewania, składania elektrycznego, pamięci itp. ale żadne mocowanie nie jest oznaczone kodem 7Y1 czyli z funkcją Side Assist. To oznaczenie przypisane jest jedynie do obudowy. 

W takim razie moje pytanie, czy jeżeli kupię mocowanie z elektrycznym składaniem, to czy mogę przełożyć do niego obudowę z Side Assist? W sensie nie tylko obudowę z miejscem na diodę, ale też resztę elektroniki z lusterka które za to odpowiada? 

Edycja:
Ok, już wiem, że Side Assist w lusterku to tylko obudowa wraz z ledem do którego jest wpięta kostka i nie jest to zintegrowane z mocowaniem. Więc na logikę mogę to przełożyć do lusterka które fabrycznie nie ma Side Assist? Ogarnąć tylko muszę które piny w module w drzwiach odpowiadają za Side Assist, podłączyć kabelek i wszystko?

Edytowane przez dazwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...