Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Historia pewnego BMW. Jaja do kwadratu.


snajper1998

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Rabbi napisał:

Chyba nie znasz obecnych realiów.

U konkurencji jest dokładnie to samo :grin:

Z konkurencją raczej chodziło mi aby utrzeć nosa (jak on mi tak ja jemu) przez utarg jaki oni mają ze sprzedaży w salonie. Jak taki cwaniaczek straci auto za pół bańki to ma pół wypłaty w miesiącu ?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to sprzedawca prędzej premię by dostał jak byś zrezygnowa bo to samo auto by sprzedał drożej i byłby niejeden chętny od ręki.

Tak się porobiło....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie tak dawno moto doradca nagrywał film jak wygląda obecnie zakup nowego auta...To jest paranoja co się dzieje w obecnych czasach. To też nie dotyczy tylko BMW ale każdej innej marki samochodu. Najbardziej "śmieszne" dla mnie jest to ze nowe auto okazuje się nie sprawne i to ze nie potrafią Nowego auta doprowadzić do ładu i składu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rabbi napisał:

W tej chwili to sprzedawca prędzej premię by dostał jak byś zrezygnowa bo to samo auto by sprzedał drożej i byłby niejeden chętny od ręki.

Tak się porobiło....

Dokładnie. Biorą jak leci na zerowym rabacie. 911 potrafią ludzie kupować po 150k drożej niż w cenniku, żeby tylko mieć auto od ręki. Jaja :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Właśnie dlatego bym zrezygnował. Serio wywalasz hajs, za który można sobie drugi dom kupić a oni traktują Cię jakbyś brał poleasingowe auto. Płacisz to wymagasz, a że im się w d*pach od popytu poprzewracało to ich strata. Zaczynam myśleć jakbyś nie doceniał pieniędzy, które na pewno nie łatwo Ci przyszło zarobić. Czy w pozostałych aspektach w życiu też bierzesz to, co sprzedający z wielką lachą Ci da, czy żądasz tego, za co płacisz? Nie ważne że "teraz każda firma tak ma" bo na bank znajdzie się taka, która doceni klienta i nie będzie go traktować jak kiedyś przy kupnie malucha.

Takie insynuacje to sobie zachowaj dla siebie. W tej chwili jestem w stanie auto sprzedać zaraz po odbiorze i zarobić na czysto jakieś 40k. Więc debilizmem z mojej strony byłoby odpuścić. Ba, odpuszczenie byłoby właśnie dowodem na to, że  nie doceniam kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Langista napisał:

Z konkurencją raczej chodziło mi aby utrzeć nosa (jak on mi tak ja jemu) przez utarg jaki oni mają ze sprzedaży w salonie. Jak taki cwaniaczek straci auto za pół bańki to ma pół wypłaty w miesiącu ?

Utracie nosa?? Komu??? Oni się cieszą jak się rezygnuje bo mają auto albo w produkcji albo na placu i sprzedają w 5h za dużo większą marże.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rabbi napisał:

W tej chwili to sprzedawca prędzej premię by dostał jak byś zrezygnowa bo to samo auto by sprzedał drożej i byłby niejeden chętny od ręki.

Tak się porobiło....

Dokładnie tak bym nosa utarl rezygnacją że szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie rozumiem, wybrałeś sobie auto skonfigurowane pod Ciebie, dostałeś taki rabat, że połowa bajerów była by za darmo i opowiadasz o tym, że jednak się nie przyfarciło, czy zwyczajnie dostać teraz nowe auto to cud nad Wisłą i ludzie płacą ekstra za nowe auto aby je mieć? W takim razie nic tylko brać na kopy takich aut i z każdego mieć profit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy brałem auto w styczniu rabaty były jeszcze dobre do ugrania tak jak kiedyś i nie było tej całej szopki. Wszystko się spierdzieliło kilka miesięcy później, a dzisiaj mamy tego efekt. Nie jest moją winą to co się dzieje na rynku i od marki premium wymagam, żeby wzięli na klate to co się dzieje u nich w fabrykach, a nie obciążali tym klientów. Pomijając już jaja z restrykcjami i problemami z produkcją auto przychodzi, nowe pachnące i NIESPRAWNE, co tylko dodaje całej historii jeszcze większego absurdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, gdybym wiedział że tak będzie zamówiłbym 10 aut i dzisiaj byłbym zarobiony po uszy. Ale wróżką nie jestem. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Dzisiaj dostałem informację, że jutro będzie technik z centrali i będą próbowali jeszcze softowo rozwiązać problem. Wg nich problemem jest komputer a nie reflektor (gość w rozmowie użył słowa komputer, ale pewnie chodziło o sterownik). Jeśli nie uda się softowo, będą chcieli wymienić komputer (sterownik?) co potrwa jeszcze minimum tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Znasz jaki kod błędu i jego treść?

Nie znam. Az tak szczegółowo się nie dzielą informacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

Znasz jaki kod błędu i jego treść?

Juz znam. 

Dzisiaj byl jakis spec niby wykasowal, ale za chwilę znowu wywaliło błędami....

20211005_150403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, snajper1998 napisał:

Juz znam. 

Dzisiaj byl jakis spec niby wykasowal, ale za chwilę znowu wywaliło błędami....

20211005_150403.jpg

czego oni tam jeszcze szukają ?

jest zwora i musza ja znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lewa lampa światła drogowe, zwarcie. Dodatkowo coś nie tak zakowowane. Chociaż z tym kodowaniem to odbywa się to online pod dane wyposażenie pojazdu. Może wsadzili nieodpowiednią lampę i dlatego kodowanie nie pasuje i jest zwarcie. Może się na taśmie jakiś pracownik pomylił i złą lampę wsadził. Niech po numerach lamp i vinie porównają. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Nie udało się softowo ogarnąć problemu. Dealer dwoił się i troił aby się udało (myśleli, że oni coś zawalili), teraz już wiadomo, że to jakaś wada fabryczna i jest już w PL kilka czy nawet kilkanaście nowych Xów unieruchomionych z tego powodu (problem występuje tylko przy laserowych reflektorach). Idzie do wymiany komputer (pdc?), nie chodzi o jakiś moduł czy sterownik tylko ten główny. Zamówili i czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wandej napisał:

Dobra historia. Pewni są że wymiana kompa pomoże?

pewnie robią co mogą ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wandej napisał:

Dobra historia. Pewni są że wymiana kompa pomoże?

Nie. Dlatego na moim aucie będzie tworzona procedura naprawcza, którą później wdrozą do innych aut. Będą wymieniać komponenty, aż do skutku. Wytypowali komputer jako najbardziej prawdopodobny problem. Jeśli nie pomoże będą wymieniać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...