Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż osłony słupka A - kurtyny powietrzne


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do podłączenia wideorejestratora pod bezpieczniki, więc będę musiał zdjąć osłonę słupka A. Opisy w 'Sam naprawiam' są dość lakoniczne, ale mniej więcej czaję, na czym to polega. Pytanie moje dotyczy kurtyn schowanych w słupku. Jak tego nie popsuć? Muszę odłączyć akumulator? Z tego, co widziałem, to demontaż osłony nie wymaga ingerencji w kurtyny. Czy powinienem o czymś jeszcze pamiętać, żeby nie narobić szkody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz rączkę ,daszek przeciwsłoneczny i nie pamiętam czy pod zaślepką airbag nie ma śrubki,po za tym siedzi na zatrzaski,kurtyna zostanie na swoim miejscu ,aku nie musisz odłączać

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod zaślepka airbag też jest srobka. Po odkreceniu wszystkiego ciągniesz energicznie. Trzyma się wszystko jeszcze na spinkach. Kurtyna przykręcona jest do nadwozia i nie ingerujesz w wnia. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.10.2021 o 22:51, greg2505 napisał:

Odkręcasz rączkę ,daszek przeciwsłoneczny i nie pamiętam czy pod zaślepką airbag nie ma śrubki,po za tym siedzi na zatrzaski,kurtyna zostanie na swoim miejscu ,aku nie musisz odłączać

 

W dniu 7.10.2021 o 06:15, Rob@k napisał:

Pod zaślepka airbag też jest srobka. Po odkreceniu wszystkiego ciągniesz energicznie. Trzyma się wszystko jeszcze na spinkach. Kurtyna przykręcona jest do nadwozia i nie ingerujesz w wnia. 

Panowie, mam problem :D
Nie wiem, jak wypiąć kabel od osłony przeciwsłonecznej. Ciągnę, podważam i nic. Boję się rozwalić :D

1633708782528.jpg1633708782525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podsufitką powinna być kostka ,ale nie wiem czy u ciebie ktoś wcześniej coś nie rzeźbił bo nie przypominam sobie różowej koszulki,u ciebie wygląda jakby ktoś to polutował, ale sprawdź czy dalej nie ma kostki,powinna być obłożona gąbką

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, petrosdbz20 napisał:

 

 

Panowie, mam problem :D
Nie wiem, jak wypiąć kabel od osłony przeciwsłonecznej. Ciągnę, podważam i nic. Boję się rozwalić :D

1633708782528.jpg1633708782525.jpg

Musisz kombinować bo to nie jest oryginalna wiązka. W Ori jest kostka w słoneczniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuję zdemontować osłonę słupka bez tego. W zasadzie powinno wystarczyć na odchylenie jej i wsadzenie kabla od kamerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzasz pomiędzy osłonę słupka a szybę przednią plastikowy klin (np. do podważania tapicerek) i tworzy się szpara w którą wsadzasz przewód. 5 minut i cały będzie ukryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, afroo. napisał:

Btw taką kostkę powinieneś mieć w słoneczniku

Widocznie mam jakąś upośledzoną wersję :D

2 godziny temu, pila24 napisał:

Wsadzasz pomiędzy osłonę słupka a szybę przednią plastikowy klin (np. do podważania tapicerek) i tworzy się szpara w którą wsadzasz przewód. 5 minut i cały będzie ukryty.

Może i tak, ale ze słupka jakoś trzeba do bezpieczników dojść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, petrosdbz20 napisał:

Może i tak, ale ze słupka jakoś trzeba do bezpieczników dojść :)

Dlatego ja zaczynam puszczać przewód pierw wpychając pomiędzy słupek A i deskę,po tym przewodem idę w górę słupka i do lampki. Oczywiście można osłonę słupka odkręcić,ale jest małe ryzyko ułamania ząbka od zaślepki z airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jakoś poradziłem sobie :D
Z wiszącym na kablu słonecznikiem zdjąłem osłonę słupka i wsadziłem kabel. Namęczyłem się z wsadzeniem osłony z powrotem na dole przy desce, ale w końcu weszło xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...