Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekko trzęsie budą na ssaniu w A4 B9 2.0TFSI


Cods

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Od niedawna posiadam A4 B9 z 2020, przebieg 19 000, 35 TFSI , s-tronic i chciałem zapytać czy to normalne że odczuwam lekkie trzepanie budą (bujnięcie co 1-2 sekundy) na zimny silniku zaraz po odpaleniu silnika, skrzynia w pozycji P. Obroty są wtedy jedną kreskę ponad 1000, po jakieś chwili (kilka minut tak na oko) obroty spadają jedną kreskę poniżej 1000 i drgania nie są już tak odczuwalne można powiedzieć że problem znika. Silnik nie wydaje w tym czasie jakiś podejrzanych dźwięków, wydech też ok, nie ma falowania obrotów. Podczas jazdy i na rozgrzanym silniku tego nie czuć, tylko na początku na ssaniu jak jest ponad 1000 obrotów. Zastanawiam się czy jest to normalne, ten typ tak ma czy zgłosić się już z tym do ASO?

Edytowane przez Cods
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Obserwowałem problem przez kilka dni i chyba nie ma co panikować, lekkie dodatkowe drgania czuć przez ok 1 min, na zimnym silniku i problem znika, silnik pracuje stabilnie. Szkoda że nikt się nie wypowiedział w tym temacie, nie chodzi mi o diagnozowanie problemu a raczej tylko o opinię, odczucia innych użytkowników tego samochodu, czy odczuwacie coś podobnego u siebie czy absolutnie czegoś takiego nie ma i żadnych drgań silnika w kabinie nie czuć. Poza tym jeździ się tym bardzo fajnie i przyjemnie chociaż spalanie w mieście mogło by być troszkę mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 20:30, Cods napisał:

spalanie w mieście mogło by być troszkę mniejsze :)

Ile pali w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 18:58, Rabbi napisał:

Ile pali w mieście?

7-8 l, wydawało mi się że więcej, ale to zależy od odcinka, na bardzo krótkich pomiar jest troche zafałszowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu drgań na ssaniu,  dowiedziałem się że to normalne, nie przejmować się, inni też tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cods napisał:

Wracając do tematu drgań na ssaniu,  dowiedziałem się że to normalne, nie przejmować się, inni też tak mają.

Dobre, mam zepsutą lodówkę, a w serwisie głos, nie przejmować się inni też mają zjebane. Masakra :doh:

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nowe, odebrane tydzień temu. Drgania bardzo mało wyczuwalne, ale pojawiają się. Są na tyle niewielkie, że można tego nie zauważyć, ale wystarczy dodatkowo przyłożyć kolano do tunelu środkowego, aby to poczuć. Więc jak to mówią, zapewne co cecha tego modelu, a nie wada. No, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również występuje drganie silnika zaraz po odpaleniu, po przejechaniu krótkiego odcinka przy zatrzymaniu już tego nie ma. Auto nowe ma 900km przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mnie to zastanawia, czy to normalne, że na wolnych obrotach, na zimnym silniku czuć drgania silnika? 2.0tdi 150KM 2019r S-Tronic 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania zgłaszałem zaraz na początku po odebraniu auta, ASO mówi że normalne. Wymieniali mi ostatnio dwumas na gwarancji, przy okazji innej usterki, której i tak nie usunęli. Wracając do drgań wytłumaczenie jest takie, że na ssaniu podgrzewane elektrycznie są niby katalizatory, co powoduje spore obciążenie alternatora. Ja w sumie obserwowałem pracę silnika i jak dla mnie to właśnie szarpie alternatorem trochę, być może nie jest optymalnie dobrany do obciążeń początkowych. Oczywiście wkurza to niemiłosiernie, ale niestety jakość już nie idzie w parze z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 20:27, Cods napisał(a):

Cześć wszystkim!

Od niedawna posiadam A4 B9 z 2020, przebieg 19 000, 35 TFSI , s-tronic i chciałem zapytać czy to normalne że odczuwam lekkie trzepanie budą (bujnięcie co 1-2 sekundy) na zimny silniku zaraz po odpaleniu silnika, skrzynia w pozycji P. Obroty są wtedy jedną kreskę ponad 1000, po jakieś chwili (kilka minut tak na oko) obroty spadają jedną kreskę poniżej 1000 i drgania nie są już tak odczuwalne można powiedzieć że problem znika. Silnik nie wydaje w tym czasie jakiś podejrzanych dźwięków, wydech też ok, nie ma falowania obrotów. Podczas jazdy i na rozgrzanym silniku tego nie czuć, tylko na początku na ssaniu jak jest ponad 1000 obrotów. Zastanawiam się czy jest to normalne, ten typ tak ma czy zgłosić się już z tym do ASO?

W moim 2.0 tfsi ultra 190KM takie drgania tez występują auto 2019rok 29000km przebiegu, wk***ia to niemiłosiernie, mam 2 auto w dieslu i takiego efektu nie ma co prawda to golf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe autko miesiąc temu data produkcji to 1 grudzień 2023 na zimnym silnik co 2-3 sekundy wibruje jest to dla mnie nieakceptowalne przy 2k kilometorow planuje wymianę oleju - będę zwracał majstrom z Audi uwagę na ten problem. 
Zastanawiałem się czy to nie wynika zbyt niskich obrotów czy mapa silnika nie trzyma go za nisko zaraz po odpaleniu spada na 750-800 

2.0 benzyna 

 

Edytowane przez Symbolico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...