Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wtyczką przepływomierza


kr1s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .

Posiadam Audi a4b6 1.9 tdi AWX z 2002 roku . Mam pytanie do Was a zarazem dość nietypową prośbę do tych użytkowników którzy również posiadają a4b6 1.9 tdi AWX. Czy ktoś z Was mógłby mi przesłać zdjęcie wtyczki przepływomierza ( chodzi mi o to abym widział które z czterech kabelków są przypisane do poszczególnych pinów w kostce ) . W starej kostce miałem normalnie cztery kabelki a pin pierwszy był zaślepiony w nowej zaś jest wszystkie 5 pinów i ten pierwszy nie jest zaślepiony i normalnie wychodzi z niego piąty kabelek. Dzięki i mam nadzieję że mi pomożecie .

Dodam jeszcze że orginalna wtyczka była wcześniej wyrwana i została podmieniona na jakąś z VW polo a kabelki były poskręcane . Efekt jest taki że auto jest strasznie zamulone i w ogóle się nie zbiera . Wcześniej tego nie było . Turbina niedawno wymieniona . Cała akcja z tym zamuleniem auta zaczęła się po urwaniu tej wtyczki, wstawienia downpipa zamiast katalizatora za turbiną i po tym jak wymieniłem włącznik świateł który był strasznie przetarty . 

Przesyłam zdjęcia kabli od przepływomierza i nowej wtyczki.

IMG_20210930_173038.jpg

IMG_20211010_163218.jpg

IMG_20211010_163257.jpg

Edytowane przez kr1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ELSY:

2 czarno-niebieski
3 brązowo-biały
4 biało-fioletowy
5 zielono-brązowy

 

1szy pin pusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skowrix napisał:

Według ELSY:

2 czarno-niebieski
3 brązowo-biały
4 biało-fioletowy
5 zielono-brązowy

 

1szy pin pusty

Dzięki za odpowiedź . Połącze je w ten sposób i mam nadzieję że to rozwiąże problem . Przynajmniej teraz wiem że były połączone w złej kolejności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też, że złe podłączenie uszkodziło przepływkę więc miej to na uwadze. Najlepiej zrób logi żeby zobaczyć co pokazuje przepływka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Skowrix napisał:

Możliwe też, że złe podłączenie uszkodziło przepływkę więc miej to na uwadze. Najlepiej zrób logi żeby zobaczyć co pokazuje przepływka. 

Kupiłem drugi wkład do przepływki , jeździłem na tym wkładzie też, ale kable również były źle połączone . Ogarnę to po pracy i wtedy się okaże czy obie przepływki są uszkodzone . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...