Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z panelem klimatyzacji - wyświetla wartości od 5 do 77, 5 co 2,5 stopnia


Auditair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z klimatyzacją panel wskazuje temperatury od 5 do 77,5 stopnia co 2,5 stopnia Celsjusza. I nie jest to problem ze zmianą na Fahrenheity. Oprócz tego z nawiewów jednych wjeje zimne powierze z innych ciepłe mimo ustawienia na przykład najwyższej temperatury i odwrotnie podobnie na zimnym przez co auto zluzej się wychladza i ogrzewa lub trzeba zamykać poszczególne nawiewy. Czy miła ktoś może takie coś i wie jak to rozwiązać? 

16340346838803517383560753000761.jpg

16340347068741716144096999867113.jpg

16340347266592124097059297196796.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 13:26, bobikos napisał:

szukaj innego klimatronika,

Dzięki za odpowiedź. Czyli panel wymienic, bo myślałem że jakas zewnętrzna czujka jest i ona powoduje takie błędy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobrą obudowę to możesz kupić zniszczony klimatronik za grosze i przełożyć do swojej obudowy, potem pozostaje kodowanie i nastawy podstawowe.

Tu masz rozpiskę klimatroników, ale na wszelki wypadek sprawdź z jaką końcówką teraz jest w aucie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bobikos napisał:

jak masz dobrą obudowę to możesz kupić zniszczony klimatronik za grosze i przełożyć do swojej obudowy, potem pozostaje kodowanie i nastawy podstawowe.

Tu masz rozpiskę klimatroników, ale na wszelki wypadek sprawdź z jaką końcówką teraz jest w aucie

 

 

Dzięki, właśnie tak planuje zrobić bo faktycznie z przetartymi przyciskami są za grosze tylko przełożę przód. Muszę ogarnąć jeszcze to kodowanie bo myślałem że jak przełożę o tym samym kodzie to będzie od razu smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha, bo mam bebechy sprawnego klimatronika, tylko w Niemczech ? kupiłem żeby nauczyć się regeneracji przycisków i został mi niekompletny, teoretycznie mógłbym nawet za darmo oddać + koszta wysyłki ale w Polsce będę za miesiąc dopiero.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał:

Masz pecha, bo mam bebechy sprawnego klimatronika, tylko w Niemczech ? kupiłem żeby nauczyć się regeneracji przycisków i został mi niekompletny, teoretycznie mógłbym nawet za darmo oddać + koszta wysyłki ale w Polsce będę za miesiąc dopiero.

A no szkoda. Poszukam coś na miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bobikos napisał:

napisz jakie masz auto (b6 czy b7) oraz jaki kod ma aktualny klimatronik (jeśli masz vag to odczytaj za jego pomocą).

Mam A4B6  model klimatronika 8E0820043H

Nie mam niestety Vag. Znalazłem używany panel do przekładki dzisiaj po południu go odbiore, jest z tym samy numerem 8E0820043H, podłącze zobaczę czy wogole startnie. Dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klimatronik pod radio 1din, tym masz 2 din, prawdopodobnie panel był docinany. Tak czy inaczej w starej obudowie powinien pasować. Po przełożeniu będziesz musiał podjechać gdzieś żeby go zakodować, przypisać vin i zrobić nastawy podstawowe. Nawet bez tych zabiegów powinien pokazywać normalne wartości na wyświetlaczu.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bobikos napisał:

To jest klimatronik pod radio 1din, tym masz 2 din, prawdopodobnie panel był docinany. Tak czy inaczej w starej obudowie powinien pasować. Po przełożeniu będziesz musiał podjechać gdzieś żeby go zakodować, przypisać vin i zrobić nastawy podstawowe. Nawet bez tych zabiegów powinien pokazywać normalne wartości na wyświetlaczu.

Tak ja miałem radio 1 DIN i sam robiłem przeróbkę na kosz 2 DIN i robiłem docięcie klimatronika pod wymiar 2 DIN. Mam już ten zamienny , zamontowałem tak jak poradziles przełożyłem bebechy i śmiga. Temperaturę też wskazuję dobra no i działa. I teraz moje pytanie czy jechać to gdzieś kodować czy nie trzeba? Bo generalnie wszystko śmiga, na klimie chlodzi na grzaniu grzeje, czuć też prawidłowo jak zmieniam temperature

IMG_20211026_184508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie kabel za 40 zł (wystarczy zwykły KKL) i sam ogarnij, ewentualnie jak masz niedaleko to podjedź na spota i chłopaki Ci to zrobią. Warto podłączyć i zrobić te rzeczy żeby mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/odgrzewam kotleta

mam ten sam problem po zmianie radia. też docinałem co się w nim uszkodziło ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DYLU_BST napisał:

/odgrzewam kotleta

mam ten sam problem po zmianie radia. też docinałem co się w nim uszkodziło ? 

Gdybyś go fizycznie uszkodził to nie działał by. To wygląda na wywalony soft ,szukaj innego z najwyższym H i S na naklejce,najlepiej H32/S33

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pila24 napisał:

Gdybyś go fizycznie uszkodził to nie działał by. To wygląda na wywalony soft ,szukaj innego z najwyższym H i S na naklejce,najlepiej H32/S33

Softa nie idzie mu postawić na nowo ? Uszkodziłem go przy demontażu czy zbieg okoliczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu ten panel demontowałeś? Zdejmowałeś tylko przedni panel do podcięcia? Mogłeś zahaczyć o jakiś rezystor i go naderwać.. Soft może i się da na nowo postawić o ile go ktoś poza Audi ma. Nie trzymałeś go w wilgotnym miejscu? Nie dotykałeś go bez uziemienia? Mogło gdzieś przeskoczyć wyładowanie i uszkodziło starą elektronikę. Jak widzisz, możliwości jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

W jakim stopniu ten panel demontowałeś? Zdejmowałeś tylko przedni panel do podcięcia? Mogłeś zahaczyć o jakiś rezystor i go naderwać.. Soft może i się da na nowo postawić o ile go ktoś poza Audi ma. Nie trzymałeś go w wilgotnym miejscu? Nie dotykałeś go bez uziemienia? Mogło gdzieś przeskoczyć wyładowanie i uszkodziło starą elektronikę. Jak widzisz, możliwości jest masa.

Była wilgoć. To na 100% nawet powiem ze male podtopienie. Dopiero teraz sobie przypomniałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 15:18, DYLU_BST napisał:

Softa nie idzie mu postawić na nowo ? Uszkodziłem go przy demontażu czy zbieg okoliczności?

Raczej zbieg okoliczności, kup z tym samym symbolem jak ja i przloz bebechy i działa nawet bez kodowania. Ja tak zrobiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...