Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozładowany akumulator


Adam1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebna pomoc.

W mojej B9 rozładował się akumulator (moja wina, zostawiłem włączone światło wewnątrz auta...), ale nie w tym problem. Problem jest w tym, że nie wiem co teraz zrobić. Akumulator w bagażniku, dostęp bezkluczykowy i otwierany elektrycznie.. Da się otworzyć bagaznik od Wewnątrz? Czy ktoś ma jakiś pomysł żeby odpalic auto? Mam kable ale nie mam pojęcia jak dojść do akumulatora. Jestem laikiem jeżeli chodzi o takie sprawy (dlatego w sumie jestem na forum bo dużo się dowiaduje?) Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupio zabrzmi ale ja bym spróbował podpiąć drugi Aku od dołu samochodu. Zdjąć osłony i podpiąć się pod plus idący z alternatora do akumulatora, chociaż nie wiem ile tam miejsca jest bez zdejmowania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable podpinasz nie bezpośrednio do aku tylko pod maską w komorze silnika masz 2 wyznaczone punkty. Otwórz manualnie kluczykiem auto, później maskę i podepnij kable do wyznaczonych miejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega nie jest świadom iż ma schowany grot w pilocie? Niby błahe,a znam kilka osób które tego nie były świadome ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pila24 napisał:

Może kolega nie jest świadom iż ma schowany grot w pilocie? Niby błahe,a znam kilka osób które tego nie były świadome ?

Też możliwe:decayed:

W kluczyku masz grot do otwierania manualnego a poniżej rysunek gdzie podpiąć kable.

 

Screenshot_20211014-083152_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam1994 napisał:

Drzwi mam otwarte, chodzi o to jak otworzyć bagażnik

maskę otwórz, ładujemy pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam1994 napisał:

Drzwi mam otwarte, chodzi o to jak otworzyć bagażnik

Nie musisz otwierać bagażnika, tylko maskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Może kolega nie jest świadom iż ma schowany grot w pilocie? Niby błahe,a znam kilka osób które tego nie były świadome ?

Świadomość mam, drzwi otwarte. Chodzi o otwarcie bagażnika - czytajcie że zrozumieniem. Mam tam kable potrzebne do odpalenia ? I już wiem że pod maską mogę podłączyć je pod punkty do tego służące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Nie musisz otwierać bagażnika, tylko maskę. 

Jak bym nie musiał go otwierać to bym nie pytał.. Mam tam kable ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RALF76 napisał:

maskę otwórz, ładujemy pod maską

Jak bym nie musiał go otwierać to bym nie pytał.. Mam tam kable ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal na luz kolego, nigdzie wcześniej nie napisałeś, że kable znajdują się w bagażniku. Uzupełnij poprawnie profil lub daj informację czy chodzi o wersję sedan czy avant bo tego też nigdzie nie widać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

Dal na luz kolego, nigdzie nie wcześniej nie napisałeś, że kable znajdują się w bagażniku. Uzupełnij poprawnie profil lub daj informację czy chodzi o wersję sedan czy avant bo tego też nigdzie nie widać. 

Ja mam pełen luz, a w poście było pytanie odnośnie bagażnika więc nie zostało zadane raczej bez potrzeby ? Tak czy inaczej muszę go otworzyć, wersja avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Masz prostownik?

Niestety nie. W opcje wchodzi tylko odpalenie na kable. Jestem za granicą więc ciężko też kogoś ogarnąć kto by miał kable i podjechał. Mam za to drugie auto z którym mogę ogarnąć odpalenie kablami, no ale są one w bagażniku i koło się zamyka. Od środka ciężko jest to zrobić bo trzeba by podnieść podłogę dość wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś prostownik to po podaniu napięcia na bieguny pod maską możnaby otwożyć bagażnik pilotem. 

Musisz w takim razie złożyć tylną kanapę, wczołgać się do bagażnika z latarką i płaskim śrubokrętem. Na tylnej tapicerce klapy jest mała zaślepka z miejscem do podważania. Podważ ją i ściągnij, pod nią znajduje się mechanizm do manualnego odryglowania. 

20211014_090106.jpg

20211014_090252.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli miałbyś prostownik to po podaniu napięcia na bieguny pod maską możnaby otwożyć bagażnik pilotem. 

Musisz w takim razie złożyć tylną kanapę, wczołgać się do bagażnika z latarką i płaskim śrubowkrętem. Na tylnej tapicerce klapy jest mała zaślepka z miejscem do podważania. Podważ ją i ściągnij, pod nią znajduje się mechanizm do manualnego odryglowania. 

20211014_090106.jpg

20211014_090252.jpg

Dzięki! Będę próbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...