Jump to content

Funkcja dogrzewania

Koalakm
 Share

Recommended Posts

Czesc

W jednej z opcji w MMI jest mozliwa do zaznaczenia/odznaczenia funkcja "dogrzewania". Z tego co wyczytalem jest to uklad wspomagajacy dogrzewanie układu w zimne dni. Z tego co znalazlem powinno to sie zalaczac ponizej 5 stopni.

Ciezko stwierdzic jak to dziala, czy dziala - moze jakies wskazowki? Ludzie opisuja to czasem tak : "... w dieslu jest elektryczna nagrzewnica, która grzeje już od odpalenia silnika i puszcza w zimę ciepłe powietrze na szyby.
Działa to całkiem sprawnie i nie brakowało mi np. podgrzewanej szyby.". Czy to jest taka opcja czy raczej dogrzewanie płynu chłodzacego?

Natomiast moje pytanie jest takie: w jednym z widokow pomiedzy licznikam jest info co pobiera prad (oczywiscie jak dana rzecz jest wlaczona): klima, ogrzewanie siedzen, ogrzewanie lusterek. Czy w tym miejscu powinno tez sie wlasnie wyswietlac "dogrzewanie" jezeli bedzie dzialac?

Edited by Koalakm

Jest to nagrzewnica elektryczna. Nie wiem czy powinno ją widać w zakładce aktywnych urządzeń. U siebie mam ogrzewanie postojowe i to ono dogrzewa gdy zaznaczę funkcję dogrzewania wnętrza (razem z uruchomionym silnikiem). Gdy jest aktywne nie widać go w zakładce urządzeń aktywnych.