Skocz do zawartości
IGNOROWANY

miski olejowe demontaż - kilka pytań


GreenGreen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - parę dni temu zlatując z progu przygrzałem miską o asfalt. Wyszedłem nic nie leje to jadę dalej. Ale po kilku dniach okazuje się że pod autem zbiera się olej. Średnio po nocy czy w pracy do baniaczka nazbieram ze 40ml oliwy. Podniosłem auto na lewarku wyczyściłem miskę ASNa i na tyle co udało mi się zobaczyć miska dolna jest cała. Olej skapuje na łączeniu podstawy chłodnicy oleju z miską. Tak jakby zgniotło uszczelnienie pomiędzy miskami w tym miejscu ale równie dobrze może ciec z góry. Pytanie moje co trzeba zdemontować aby wyciągnąć dolną miskę a co aby wyciągnąć też górną ? Dolna na szybko wygląda że wszystkie śruby widoczne poza tylnymi które zasłania jakiś przewód (apropo co nim płynie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przewód od klimy, trzyma się na uchwycie z prawej strony auta. Wytrzeć do sucha całą miskę i zobaczysz skąd leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wygląda na to, że pęknięcie jest na początku odcinka do chłodnicy oleju :( Czeka mnie wymiana górnej miski. Z tego co na szybko patrzyłem to chyba sanki trzeba zrzucić :facepalm::slina::wallbash::sorry::suicide_anim:

Materiał za 60 zł robocizna z 600 bosko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest zawsze ? mnie się raz kompresor zatarł i rozwalił blok silnika, dziurę zakleiłem klejem dwuskładnikowym bo żeby to zrobić, musiałbym silnik wyciągać. I albo zakleić specjalną masą na takie uszkodzenia, albo szukać drugiego bloku, bo dziura jest zaraz nad łączeniem miski olejowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pamiętam, kiedyś go kupiłem na amazonie ale jak szukałem go ostatnio to nie mogłem go znaleźć. Nie mniej, do takiego klejenia jest specjalna masa uszczelniająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku tygodniach wracam do tematu. Klejenie się powiodło, główne pęknięcie trzyma ale mimo wszystko powoli szykuję się do wymiany tej górnej miski i tutaj zonk. Po zdjęciach misek zauważyłem różnice między nimi.

Tu moje pytanie czy ktoś może na 100% wskazać mi numer mojej górnej miski po nr vin ?

 

A4 B6 Avant 3.0 ASN Quattro 2002r. WAUZZZ8E13A198584

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...