Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak się nazywa materiał na fotelach?


MateuszBex

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam problem ponieważ chce oddać fotele b7 sport do tapicera a muszę zakupić swój materiał podpowiedzcie mi jak nazywa się materiał ze zdięcia chodzi o ten grafit . Z góry bardzo dziękuje 

243116783_201742715383774_1162639293919690504_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Bardzo drogi materiał tak poza tym, droższy od skóry.

Ale bardzo trwały ,miły w dotyku i prestiżowy. Fakt drogo ale wygląd mega  = mam cały środek skóra/alcantara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wiecie gdzie ją mogę dostać cena nie gra roli chce żeby to ładnie wyglądało a kanapę tył mam w idealnym stanie narazie (2 maluchów ) wiec chce ogarnąć przód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dekiel 13 napisał:

Ale bardzo trwały ,miły w dotyku i prestiżowy. Fakt drogo ale wygląd mega  = mam cały środek skóra/alcantara

Też mam i nie zgodzę się, że bardzo trwały. 200tys wytrzymuje bez przetarcia. W a3 miałem środek  w samej alcantrze i po 230tys fotel kierowcy nadawał się na śmietnik, pasażera też już się darł. W a4 siedzisko mi się przeciera i już je ratowałem przez podklejanie przy przebiegu 220tys. Przebiegi nie kręcone więc trwałość przeciętna. Zwykły materiał albo skóra bije na głowę pod tym względem alcantare.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, przem8 napisał:

Też mam i nie zgodzę się, że bardzo trwały. 200tys wytrzymuje bez przetarcia. W a3 miałem środek  w samej alcantrze i po 230tys fotel kierowcy nadawał się na śmietnik, pasażera też już się darł. W a4 siedzisko mi się przeciera i już je ratowałem przez podklejanie przy przebiegu 220tys. Przebiegi nie kręcone więc trwałość przeciętna. Zwykły materiał albo skóra bije na głowę pod tym względem alcantare.

To w A4 jakaś słaba jakość tej alcantary jak tak piszesz :wink: Fakt że w C6 jest trochę inna struktura niż @MateuszBexwrzucił zdjęcie ale tak wygląda fotel kierowcy w mojej C6 przy przebiegu 250 k km. Ostatnio też przyglądałem się alcantarze u znajomego w Passacie B5 i biednie wyglądała, gdzie skóra po bokach była jak nowa, tak alcantara prawie dziury od przetarć.

IMG_20191012_145802.jpg

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie @przem8. Miałem alcantarę w bdb stanie, ale jak wsiadałem miałem coś w kieszeni i uszkodziłem delikatnie, po 2 tyg była już duża dziura. Kupiłem fotele z angola ze speedem, przełożyłem na swoje fotele poszycia. Jeśli nie kupisz ori alcantary może się sporo różnić od tego co jest obecnie.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim moim samochodzie ktoś wymieniał alcantarę na siedzisku i w słonecznie dni było widać dość znacznie, że jest inny materiał, dlatego po uszkodzeniu siedziska w obecnej a4 rozważałem wymianę all alcantary na inny materiał, lub to co zrobiłem wymiana poszyć (ewentualnie foteli).

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ori alcantarę z Włoch , dobierał mi znajomy tapicer. Za obszycie foteli w skórze , środek alcantara dałem

3tysie ale wyszło mega. Tylną kanapę i boczki jak nowe kupiłem z 5 stówek. Jak mi sie przetrze to wymienię element i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...