Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 dynamiczne kierunki LED tył


Paezjuszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Próbuję zamontować dynamiczne kierunkowskazy LED + wsteczny LED do A4 B8 Avant z 2011 roku.

Kierunek jak i wsteczny to taśmy LED, gdzie wsteczny to statyczny biały 5000K, a kierunek to dynamiczna żółta taśma LED.

Doszedłem do momentu gdzie komputer nie pokazuje mi już żadnych błędów przepalonej żarówki, lecz po chwili działania kierunkowskazu na uruchomionym silniku pasek zaczyna wariować czyli robi się efekt stroboskopu, a później przestaje świecić całość, a świeci jedynie kawałek (4-6 diod). Na wyłączonym silniku całość działa dynamicznie bez problemu cały czas. Do kierunku zamontowałem rezystor, który imituje opór żarówki tradycyjnej, do wstecznego wykodowałem informację o przepalonej żarówce (zmiana wartości w kanale 181 na 62463).

Wchodziłem w 09-Centr. Zesp. Elektr. -> 07-kodowanie -> kodowanie pomocnicze i próbowałem wykodować "zimny" test żarówek kierunkowskazów lecz VCDS nie pokazuje mi w żadnym bicie ani bajcie takich opcji, po prostu jej nie ma.

Próbowałem wyłączyć monitorowanie obciążenia kierunkowskazów i ściemnianie do napięcia znamionowego kierunkowskazów - nic to nie dało.

Szukałem w innych opcjach w VCDS i dalej nic.

Próbowałem kombinować z filtrem przeciwzakłóceniowym - żadnych rezultatów.

Proszę o wskazówki gdzie szukać, co robić aby nie było niechcianego efektu, a dynamiczny LED działał poprawnie.

Poniżej filmik testowy jak ma to działać.

 

Pozdrawiam,

Paezjuszo

 

Edytowane przez Paezjuszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyje, żyje. Przepięć ani żadnych innych nie dostał - dodatkowo zastosowałem zenerkę żeby nie miał powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...