Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat Nie trzyma temperatury


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 B8 143km 2.0 tdi CAGA.

Samochód nie robi więcej jak 3k km rocznie, nie pamiętam czy zawsze tak było, ale zdaje mi się że temperatura trzymała 90c jeszcze w poprzednim sezonie.

Swego czasu zauważyłem, że nie działa mi klimatyzacja zaczęło syczeć ok ( temat znam normalnie nie można nabić jak pusto jest bo może jest nieszczelność przepisy blablabla itp. ) nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego, ale ok nabita klima i śmiga super.

Zauważyłem, że na postoju temperatura jest oczywiście 90c, w trasie niestety spada już nawet do 80-75, czasami się podniesie do 90 ale później znów w dół.

 

Wymieniłem tylni termostat ( takie były sugestie ), ale niestety dzisiaj dalej to samo :P spada dalej, dodatkowo sprawdzone odczytem na wykresie i spada do 80c.

Ogrzewanie w samochodzie działa bardzo dobrze.

Teraz mam problem bo nie wiem, gdzie szukać przyczyny czy wymieniać 2 termostat ten z przodu czy ten typ tak ma ? bo już nawet z takimi opiniami się spotkałem ( OBD żadnych błędów nie wywala )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko, że 2.7 190 km, po mieście złapie te 90 stopni, ale przy jakiejś przejazdówce spada do 70, w trasie ostatnio nie miałem więcej jak 75, a tak samo jak u Ciebie, ogrzewanie chodzi jak trzeba. Zamówiłem termostat przedni, dzisiaj będę się brał za wymiane, to dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AudiA4B827 napisał:

Mam podobnie tylko, że 2.7 190 km, po mieście złapie te 90 stopni, ale przy jakiejś przejazdówce spada do 70, w trasie ostatnio nie miałem więcej jak 75, a tak samo jak u Ciebie, ogrzewanie chodzi jak trzeba. Zamówiłem termostat przedni, dzisiaj będę się brał za wymiane, to dam znać czy pomogło.

Daj znać bo ja też mam zamiar wymienić ten przedni ale dopiero na urlopie więc za jakieś 2-3 tygodnie i wtedy sprawdzę czy to było rzeczywiście to :) czy trzeba szukać dalej innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...