Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka kierowcy


Pan-Paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Ma ktoś może schemat wiązki poduszki kierowcy? Jak idzie? Czy po drodze są jeszcze jakieś kostki? A może idzie bezpośrednio do sterownika? Sterownik o numerze 8D0959655J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20211020_221457.jpg

N95 poduszka w kierownicy. Tak jak widać idzie przez T5h, taśmę, T5g, T2s i do sterownika

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wtyczka T5g zwiera przewody zielony i brązowy? Mam błąd poduszki, podmienilem już wszytko i dalej nic. Przy odpietym sterowniku i Tg5 mam zwarcie między zielonym a brązowym.  Tak ma być? Już nie wiem czy wiązka uszkodzona czy te wtyczki zwierają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 sterownik potrafi się uszkodzić od zbyt niskiego napięcia na akumulatorze. Możliwe, że będziesz potrzebować nowy sterownik, wcześniej jednak podładuj/wymień akumulator, bo sytuacja będzie się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan-Paluch napisał:

A czy wtyczka T5g zwiera przewody zielony i brązowy? Mam błąd poduszki, podmienilem już wszytko i dalej nic. Przy odpietym sterowniku i Tg5 mam zwarcie między zielonym a brązowym.  Tak ma być? Już nie wiem czy wiązka uszkodzona czy te wtyczki zwierają?

Na schemacie wszystko jest podane.

Interesują cię przewody żółty oraz biały. Przy odpiętej wtyczce poduszki będzie zwarcie w przewodach, to normalne. We wtyczce jest specjalna blaszka zwierająca przewody w momencie odpięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Sterownik wymieniony, brak poprawy. Nadal występuje błąd 00588. Po podłączeniu poduszki nadal jest zwarcie miedzy kablem białozielonym a białobrązowym. Sprawdzam na wtyczce  od sterownika. Piny 33/34. 

Jakieś pomysły? Uszkodzona wiązka?

 

 

20211027_182105.jpg

Edytowane przez Pan-Paluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan-Paluch napisał:

Po podłączeniu poduszki nadal jest zwarcie miedzy kablem białozielonym a białobrązowym

IMG_20211029_155012.jpg

Mając wypięta którąkolwiek wtyczkę będziesz miał zwarcie na tych przewodach co przedstawia powyższa fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł jak zdiagnozować ten błąd? Poduszkę podmieniłem, taśmę podmieniłem i dalej to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym tak:

Odpiąć poduchę

Odpinasz wtyczkę przy sterowniku

Wypinasz przewód 33 lub 34 z kostki (w ten sposób pozbędziesz się mostka zwierającego w kostce sterownika)

No i mierzysz przejście między pinem 33 a 34. Jeżeli przejście jest ( a powinno być bo obwód zamknie nam zworka w kostce wypietej poduszki) to obwód ok jak nie to jest gdzieś przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Winna okazała się kostka przy drzwiach kierowcy. To chyba będzie T2s na schemacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...