Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Podskakują obroty silnika przy zmianie biegów


domi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo miałem walnięty ten saksofon ale już dosztukowałem zamiennik własnej roboty :) Tylko jak się przysłucham to jeszcze coś mi świszczy z prawej strony silnika stojąc przy otwartej masce i za Chiny nie umiem zlokalizować co to :/

przepustnica swiszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miałem walnięty ten saksofon ale już dosztukowałem zamiennik własnej roboty :) Tylko jak się przysłucham to jeszcze coś mi świszczy z prawej strony silnika stojąc przy otwartej masce i za Chiny nie umiem zlokalizować co to :/

Obstawiam powietrze w kolektorze...Stetoskop i słuchanko...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja ma 1,8t i tak jak koledzy wyzej. podnosi obroty przy zmianie biegu, ale jest to widoczne tylko przy niespokojnej jeździe, kolega powiedzial ze moze to byc silniczek krokowy.

jest taka mozliwosc czy jednak to bedzie ten czujnik sprzegla? po podpieciu pod kompa nie wyskoczyly mi bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :> podbudowałeś mnie z tym bo już sie bałem że na samym początku posiadania autka czeka mnie poważna naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego czujnika to szukać gdzie? gdzieś w środku auta pod tapicerką przy pedałach, czy w komorze silnika? Wymiana polega na wypiąć stare, wpiąć nowe, czy trzeba tam coś jeszcze regulować? hehe i jeszcze jedno pytanko... ma ten czujnik jakis numer czy jak powiem do jakiego silnika itd to bedą wiedzieć jaki dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedale sprzęgła jest. Wymiana prosta poczytaj temat wstecz tam masz opis dokładnie co i jak. Czujnik kupujesz w serwisie 53zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mam kupiony, tylko w sklepie sie zdziwili jak im powiedziałem co chce, sprzedali mi CZUJNIK WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ STOP jak mi to nie bedzie pasowac to tam pojade z calym autem[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2011, 15:45_________________________________________________Działa!!! :good:

Teraz to chyba tylko mi zostaje pojechać do tego sklepu z częściami i im udowodnić że istnieje coś takiego jak czujnik położenia pedału sprzęgła.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 927 189

najwidoczniej to ten sam czujnik co z tych świateł stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżę temat, bo chcę się upewnić...

Mam A4 B6 właśnie z silnikiem 2.0 ALT, gdy samochód trochę pochodzi i się zagrzeje to przy zmianie biegu obroty potrafią urosnąć o nawet 700rpm. Na komputerze pokazuje błąd o ile dobrze pamiętam właśnie tego czujnika położenia sprzęgła. Gdy odpuszczę gaz na jakieś 5/6 sekund przed wciśnięciem sprzęgła czuć jakby jeszcze ciągnął przez chwilę i dopiero obroty spadały... I jak wtedy wcisnę sprzęgło to jest okej, obroty nie rosną. Czy może być faktycznie, że czujnik dostaje jakiś błędny sygnał po zagrzaniu samochodu czy może to być problem z przepustnicą, która późno się zamyka na zagrzanym? A może to jeszcze coś innego?

PS. Jak zgaszę i odpalę na nowo, nawet bez odczekiwania spowrotem przez jakiś czas jest dobrze.

 

Edytowane przez KorteX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...