Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd kierunkowskazu


Deamian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas jazdy pojawił mi się na desce błąd prawego kierunkowsku, line asisst i asystenta korka. Część kierunkowskazu w klapie nie działa. Miał ktoś taki problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wprowadzacie chłopa w koszty i klepiecie bzdury, miałem to samo parę miesięcy temu ,zakupiłem lampę klapy też prawa matrix i kierunek chodzi a błąd zniknął,porostu zdarza się lampy ledowe tez się psują

koszt lampy w autoland 1200zł,ja kupiłem na olx prawie nówkę z przesyłka 250zł,wcześniej już o tym pisałem o tych jednorazowych ledach,ech szkoda gadać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koszty kolego? Wrzucenie autoscanu jest Twoim zdaniem wprowadzanie w błąd i generowanie kosztów?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada analizujcie film który on zapodał,widać w połowie zapalający się kierunek  w klapie który prubuje zaświecić się lecz tylko mży,diody dostają impuls 12v,zapalają się połowicznie,ewidentnie wina klastra diod żółtych które są przepalone.

Wiec tylko wymiana albo regeneracja,zalecam wymianę

Co do podłączenia komputera po co marnować czas, i kasę jak nie masz kompa,jeśli on ma to tylko wyjawi błąd ,ale bez wymiany całego klosza z bebechami się nie obędzie miałem niedawno to samo.

Każdy pisze że diody to wieczność ,nieprawda,pamiętasz pisałem ze wolałbym żarówki,gdzieś na forum jest mój temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś jasnowidzem i wiesz na 100% że lampy są oryginalne bez modułów do dynamicznych kierunków. 

Skąd wiesz czy lampy nie zostały dołożone i jeżeli tak, to jak dołożone? Z modułami czy bez? Jeżeli z modułami to wina może leżeć po stronie modułu, które lubią padać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Niestety ostatni tydzień nie miałem czasu i przy sobie auta. Dodatkowo dzisiaj mój kabel odmówił współpracy. Muszę go jakoś ogarnąć żeby sprawdzić te błędy.

Co do kierunku w klapie to wrócił do normy. Działa teraz jak powinien. Są to oryginalne lampy. Żadne dokładane. 

Ale jak napisałem muszę coś najpierw poradzić z tym kablem. Przydało by się może jakoś znaleźć tego przyczynę i zapobiedz żeby się nie powtórzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, WOLFENSTEIN napisał:

Wiem mam amerykańca 

Nie wiem jaki to ma mieć związek z problemem kolegi.

Wracając do tematu, lepiej zainwestować 1 min. czasu na odczytanie błędów, niż zainwestować w lampę, która w najgorszym przypadku może okazać się niepotrzebnie zakupiona. 

Ostatecznie zawsze będzie mógł kupić lampę gdy wszystkie możliwe przyczyny zostaną wykluczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poszedł w zapomnienie bo jak napisałem zaczęła działać poprawnie. Niestety do teraz. Żona po powrocie z zakupów zakomunikowała że wyświetlił się błąd od kierunkowskazu. Jutro może zczytam błędy, ale nie wiem czy będzie to konieczne bo z racji z tego ,że klapa była cała w śniegu ,coś mnie tknęło i postanowiłem na szybko zdemontowac lampę aby zobaczyć kostki. Moim oczom ukazało się to. Nie wiem czy to akurat będzie powodem. Przekonam się pewnie jutro. Dzisiaj wyczyściłem styki z lampy. Jutro to samo w wtyczce od auta. Zobaczymy.

IMG20211229200709.jpg

IMG20211229200719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu kierunek wrócił do życia. Nie wiem czy to było to czy coś innego ale narazie działa. Niestety widzę że lampa od środka jest cały czas zaparowana. Macie jakieś sposoby na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dokladnie taki sam problem. Pierwszy raz po zobaczeniu komunikatu myslalem, ze LEDy w lampie sie spalily i kupilem uzywana oryginalna lampe. Wymienilem ja i po okolo miesiacu (doslownie po wizycie na myjni) lampa znowu przestala dzialac. Sprobowalem podpiac stara i zaczela dzialac ponownie. Rowniez zauwazylem w wyciaganej lampie wilgoc w srodku, gdy obrocilem ja od razu o 180 stopni to nawet wylalo sie pare kropli wody..

Lampy ktore posiadam to oryginalne 8W9.945.094.D (wersja europejska). Dokladnie to prawa tylna lampa na klapie bagaznika w modelu AVANT przed liftem.

W trakcie wyswietlania sie komunikatu o problemach z prawym tylnym kierunkowskazem zaobserwowalem, ze raz kierunkowskaz plynie przez 50% lampy, czasem wcale, czasem tylko migaja pojedyncze diody.. Czy macie Panstwo jakis pomysl na ten problem? Wertowalem troche internet jednak problem wydaje sie wciaz nierozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat dość leciwy, nie mniej jednak mam (miałem?) identyczny problem. Zauważyłem wewnątrz lampy wilgoć. Zdemontowałem całość, dmuchałem do wnętrza suszarką, dopóki kropelki wody nie odparowały. Zamontowałem, podłączyłem i działa. Mam nadzieję, że komuś się przyda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, snatch_this napisał(a):

Zauważyłem wewnątrz lampy wilgoć

Były rozklejane? Wersja US przerobiona na EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Muskel1 said:

Były rozklejane? Wersja US przerobiona na EU?

Nie były rozklejane. Wersja EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak dostała się tam wilgoć/woda. Może uszczelka podwinęła się jakoś przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...