Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie się auta ?


KamilRolly

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno audi a4b6 2.0. Oczywiście wstawiłem do mechanika po kupnie żeby ogarnac podstawowe czynnosci po kupnie. Wymieniony został rozrząd, świece, filtry, została zaozonowana klima no i po wyjezdzie zaczal pić plyn chłodzacy i co za tym idzie grzac się nawet do 110 stopni. Mechanik twierdzi ze to normalne, ze pare razy bedzie trzeba dolac tego plynu i sie ustabilizuje.

I tu pytanie do Was czy jestescie tego samego zdania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaką masz pojemność układu chłodzenia i ile płynu zalano?.

Obowiązkiem mechanika przy wymianie płynu jest rozgrzanie silnika, odpowietrzenie układu, napełnienie układu płynem i wypuszczenie sprawnego pojazdu.

Ile tego płynu już dolałeś?.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KINIAM napisał:

A wiesz jaką masz pojemność układu chłodzenia i ile płynu zalano?.

Obowiązkiem mechanika przy wymianie płynu jest rozgrzanie silnika, odpowietrzenie układu, napełnienie układu płynem i wypuszczenie sprawnego pojazdu.

Ile tego płynu już dolałeś?.

To mechanik zwrócił Tobie auto bez wyżej wykonanych procedur? Musisz zmienić mechanika bo obecny to fleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przejechal z retkinii na widzew i wszystko gra.

Auto od poczatku normalnie grzalo w srodku tylko zapalala sie info ze brakuje plynu i grzal sie tak do 110 stopni. Spod maski zaden dym/para nie wylatywala.

Tak jak mi powiedzial, bede musial mu pare razy dolac, bo sie bedzie zapala, bo te silniki tak maja. Nie znam sie, jestem laikiem, ale no dzisiaj w podrozy do pracy byl juz spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy gorące powietrze leci z kratek nawiewu i jak leci gorące powietrze to jest ok. jeśli nie to będzie  układ chłodzenia  zapowietrzony  i motor będzie się grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widocznie mechanik nie miał czasu na grzanie silnika i odpowietrzanie ale dobrze, że poinformował i dał płyn na uzupełnianie.

Sprawdź ten nawiew gorącego powietrza oraz poziom płynu i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...