Skocz do zawartości
IGNOROWANY

koła bez czujników


OLIVER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie :hi:

Mam takie pytanie co pokaże komunikat jak założy się koła bez czujników ciśnienia ? Czy można tak jeździć?

za info B. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli masz kontrolę ciśnienia to bez czujników zaświeci się TPMS.

No właśnie ...Pytam bo to chciałem córce do skody a ona jest wyposażona w kontrolę cisnienia a chciała zakupić koła na zime ktore nie mają czujników Czy li tylko się będzie swieciło na fisie  ale jeździć tak mozna  tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że ta Skoda ma czujniki? W grupie VAG kontrola ciśnienia realizowana jest w 90 % przypadków poprzez sterownik ABS (tak jak np. w A4 B8, B9). Jest to system pasywny i ABS oblicza prędkość z jaką kręcą się koła. Gdy w jednym z nich ciśnienie spadnie, zmniejsza się jego obwód i koło kręci się szybciej. Tylko systemy aktywne mają czujniki w kołach i pokazują informacje na zegarach takie jak ciśnienie i temp. każdego koła z osobna. Czy jest tak w tej Skodzie? 

Można jeździć ze świecącą się kontrolką ale to denerwuje. Dodatkowo jeżeli pojedziesz ze świecącą kontrolką TPMS do przeglądu możesz nie dostać pieczątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoda superb 2019r  Corka twierdzi ze jest kontrola ciśnienia i pokazuje wszystkie 4 koła i dlatego tu zapytałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie ona ma koła lato 19" a chce zakupić zima 17 " (wzór audi ) jak by założyła do tych 17 czujniki to będzie wszystko ok? mimo ż e to 17"  mniejsza srednica felgi?

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OLIVER napisał:

A jeszcze jedno pytanie ona ma koła lato 19" a chce zakupić zima 17 " (wzór audi ) jak by założyła do tych 17 czujniki to będzie wszystko ok? mimo ż e to 17"  mniejsza srednica felgi?

jak zmieniasz na mniejsza felge to dajesz opone o wiekszym profilu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

jak zmieniasz na mniejsza felge to dajesz opone o wiekszym profilu 

to wiem ale czujnik jest na feldze  Czyż nie? i dlatego pytam czy nie potrzebne będzie jakieś dodatkowe  regulowanie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jakie koła felgi czy opony wrzucisz, ważne aby na felgach były czujniki. Nic więcej nie trzeba robić. Opony i felgi muszą oczywiście być przeznaczone dla danego pojazdu oraz czujniki pod dany system i częstotliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...