Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniejsza praca silnika


Kichu63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

chciałem Was prosić o poradę; od lipca br po czyszczeniu zaworu EGR, Kolektora dolotowego oraz IC zaczął głośniej pracować silnik podczas większej prędkości, tak powyżej 50km/h.

Czyszczenie przeprowadziłem bardzo starannie aby nic nie dostało się do silnika. Poskładałem wszystkie części przy użyciu nowych uszczelek, a nawet oryginalnych śrub.

Wiem, że to temat rzeka ale chciałem Was prosić o radę od czego zacząć diagnozę, tj. nim dam audi a4 b5 2000 AJM TDI do rozbiórki pokrywy zaworów itp. Audi odpala bez problemów, nie dymi, nie bierze oleju, spalanie w normie ni mniej, ni więcej, po prostu nic mu nie dolega imo, prócz głośniejszej pracy, stąd to moje zaniepokojenie. Czy może ktoś z Kolegów napisać w kilku punktach od czego zacząć? jeśli pomiary to jakie w kolejności, a następnie co sprawdzić już po ściągnięciu pokrywy zaworów (choć to już pewnie będzie wiedział mechanik), ale głównie chodzi mi i o te działania, które można zrobić przed rozbiórką, tak w kilku kluczowych punktach poproszę. 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS korekty wtryskiwaczy

ciśnienie na cylindrach

Zdejmij pokrywe filtra powietrza, posłuchaj czy jest dudnienie dziwny odgłos.

Możesz mieć wytarty wałek (krzywki) przetarte szklanki - stan krzywek na wałku zobaczysz po zdjęciu pokrywy 

Wymieniałeś gumki uszczelniacze na wtryskach?

Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 314 000 km. Dotychczas nic nie robiłem, tj. m.in. to o czym piszesz - gumki uszczelniaczy nie wymieniałem.

Ok, sprawdzę filtr powietrza. Dodatkowo czyściłem wtryskiwacze za pomocą płynu Liqui Moly; podczas wymiany filtra paliwa i do baku.

Te dwa pierwsze pomiary to rozumiem, że można wykonać podłączając się do komputerem/urządzeniem do "instalacji" auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...