Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima zimą


W3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj z rana temperatura po wejściu do auta pokazywała mi około 0,5 na plusie. Auto odpalone trochę pochodziło i wyłączyłem przycisk econ (przestał się świecić), ale nie zauważyłem, żeby kompresor ruszył, ani szybciej jakoś szyby odparowywały. I tu mam pytanie czy kompresor, bo gdzieś czytałem, że poniżej 5 stopni się nie załączy to nie powinien działać sam osuszacz tylko, żeby np. szyby odparowały szybciej? Czy tylko jak działa kompresor to również i osuszacz działa? Jak to wygląda u Was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, W3k napisał:

poniżej 5 stopni się nie załączy to nie powinien działać sam osuszacz tylko, żeby np. szyby odparowały szybciej? Czy tylko jak działa kompresor to również i osuszacz działa? Jak to wygląda u Was? 

Te 5 stopni to w generacji b5 podobnych,w b7 kompresor cały czas pracuje (nawet na econ) tylko z różną wydajnością. A osuszacz to część obwodu klimy która wyłapuje wilgoć z samego czynnika. Jak szyby zaparowane od wewnątrz to jest trochę wilgoci w aucie,rozgrzej środek auta na max a następnie otwórz wszystkie szyby na 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...