Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komserwacja podwozia przed zimą


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak wygląda konserwacja podwozia, podejmował się ktoś temu samemu, wiem że te auta są dość mocno zabudowane obite plastikami?
Pytałem się 2 firm jak to wygląda, ale koszt około 2tys mi powiedzieli więc trochę za dużo jak dla mnie podziękowałem. Jak ktoś ma ochotę opisać swoje wrażenia i przebieg prac to zapraszam będę bardzo wdzięczny, kanał w domu mam więc może i ja się podejmę pomodzić coś samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mocno zabudowane ale dasz rade. Najbardziej koroduje tylna część podwozia. I tam sie narobisz. Oczyść to recznie i mechaniczne z rdzy. Daj podklad do wiazania rdzy i jej neutralizacji z bernera polecam i na to dobry podkład epoksydowy i konserwacja też polecam z bernera bo jest zbliżona do orginału. Radze sprawdzić stan nadkoli od środka. Kolega lakiernik w swoim i w każdej audi na  nakola kladzie  tawot na ranty od śroka nadkoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sam nie robiłem ale ogólnie tył i sanki katastrofa .....Audi rdzewieje ;P

Takiego kupiłem ale udało się go doprowadzić do ładu i składu mam nadzieję;)

PS sanki wymieniałem na inne.

pozdrawiam

 

Resized_20210322_095952.jpeg

Resized_20210322_100036.jpeg

Resized_20210322_100123.jpeg

Resized_20210322_112442.jpeg

IMG-20210326-WA0002.jpg

IMG-20210326-WA0003.jpg

IMG-20210326-WA0004.jpg

IMG-20210326-WA0006.jpg

IMG-20210326-WA0007.jpg

IMG-20210326-WA0008.jpg

IMG-20210326-WA0009.jpg

IMG-20210326-WA0010.jpg

IMG-20210326-WA0012.jpg

IMG-20210326-WA0013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jakaś bolączka tych samochodów, że one tak te podwozia rdzewieją? Szczególnie tył..
Sam posiadam te B7 od nie dawna i właśnie zauważyłem, muszę coś z tym robić ratować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, azahiel82pl napisał:

Witam ja sam nie robiłem ale ogólnie tył i sanki katastrofa .....Audi rdzewieje ;P

Takiego kupiłem ale udało się go doprowadzić do ładu i składu mam nadzieję;)

PS sanki wymieniałem na inne.

pozdrawiam

 

Resized_20210322_095952.jpeg

Myślałem, że u mnie było źle a tu takie dziury :shock3: Ale też nie przesadzajmy, B7 nie są aż takie złe jeżeli chodzi o korozję (poza drobnymi wyjątkami jak widać na zdjęciach powyżej) :D   

 

@FabianB w moim temacie jest mały opis i kilka fot. Jak chesz więcej zapraszam na PW :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Skowrix napisał:

Myślałem, że u mnie było źle a tu takie dziury :shock3: Ale też nie przesadzajmy, B7 nie są aż takie złe jeżeli chodzi o korozję (poza drobnymi wyjątkami jak widać na zdjęciach powyżej) :D   

 

@FabianB w moim temacie jest mały opis i kilka fot. Jak chesz więcej zapraszam na PW :)  

Ze Szwecji go ponoć poprzedni właściciel sprowadził i IGŁA .....;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, azahiel82pl napisał:

Ze Szwecji go ponoć poprzedni właściciel sprowadził i IGŁA .....;)

 

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, FabianB napisał:

Pytałem się 2 firm jak to wygląda, ale koszt około 2tys mi powiedzieli więc trochę za dużo jak dla mnie podziękowałem.

Normalna cena, ale bez piaskowania moim zdaniem to nie zrobienie. ;) Z piaskowaniem licz x 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że 2 k zł za konserwację podwozia to normalna cena, nawet bardzo przystępna, bo jest tam co odkręcać i czyścić przy okazji, nie mówię już o konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...