Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.7 TDI nie może złapać 90 stopni.


AudiA4B827

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 B8 z 2008 roku z silnikiem 2.7 TDI 190 km. Z samochodem mam problem z nagrzewaniem, nie może złapać 90 stopni.

Podczas jazdy po mieście ( normalnie ) korki, WYŁĄCZONE NAWIWEY temperatura dojdzie do max 80 stopni, przy ruszeniu i dohamowywaniu np. sinikiem, temperatura spada do 70 - 60 stopni. Podobnie jest w trasie, temperatura nie przekroczy 70 stopni. Nie widze za bardzo różnicy czy włącze nawiew czy nie, temperatura pokazuje tak samo. Zakupiłem termostat główny, wymieniłem, lecz problem jest cały czas taki sam, stary termostat sprawdziłem temperaturowo i przy 80-95 stopniach otwiera się, czyli działa. Czytałem wiele tematów odnośnie nie dogrzewnia a4 b8, lecz wszystko to byy silniki 2.0, u mnie 2.7.

Zastanawiam się, czy jest to może spowodowane złym odpowietrzeniem układu chłodzącego? Jest jakiś specjalny patent na odpowietrzenie tego układu w 2.7 / 3.0 tdi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ sam z siebie się nie zapowietrzył, z tego co wiem to masz dwa termostaty w B8, może ten drugi padł? Sprawdzałeś w VCDS czujniki, czy poprawnie wskazują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał:

Układ sam z siebie się nie zapowietrzył, z tego co wiem to masz dwa termostaty w B8, może ten drugi padł? Sprawdzałeś w VCDS czujniki, czy poprawnie wskazują?

Myślałem o tym drugim termostacie, lecz posiadam 2.7 TDI i nie mogę go zlokalizować, temperatura na zegarach pokrywa się mniej więcej z temperaturą jaką pokazuje VCDS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...