Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgubiłem klucze - samochód bez kluczy - martwy


Jozef81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kwietnia 2021 mój samochód stoi w Warsztacie. Zgubiłem jedyny klucz i mam poważny problem. Zamówiłem kluczy w serwisie AUDI i nowy BCM1- dalej NIC. Zamówiłem nowy BCM2 (sterownik komfortu) z Niemiec, ale był kodowany wcześnie, dlatego zwróciłem z powrotem. Teraz w Warsztacie powiedzieli, że mam zamówić tylko i wyłącznie BCM2 w AUDI, ponieważ musi być zarejestrowany. 

Pytanie, co mam zrobić, zamówić ten sterownik? Może ktoś mi pomoże tu. 

AUDI A4 / B8 / 2015 z USA zarejestrowany w PL od 2018, Automat, benzyna 2:0. Sedan. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko dlaczego kazali zamówić Ci BCM1, który z zezwoleniem startu nie ma nic wspólnego. Zezwolenie startu znajduje się w BCM2 więc oddałbym im ten BCM1 i domagał się zwrotu poniesionych kosztów. W Polsce warsztaty ASO wciskają klientom bajkę, że nie wolno im kodować zezwolenia startu w używanych sterownikach BCM2 i nakazują zakupić nowe. Nie jest to do końca prawdą. Wolno, należy tylko wysłać zapytanie/prośbę do Ingolstadt i zostaje w tym celu przydzielony Token na sesję, w której daną operacje można wykonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jozef81 napisał:

Witam,

od kwietnia 2021 mój samochód stoi w Warsztacie. Zgubiłem jedyny klucz i mam poważny problem. Zamówiłem kluczy w serwisie AUDI i nowy BCM1- dalej NIC. Zamówiłem nowy BCM2 (sterownik komfortu) z Niemiec, ale był kodowany wcześnie, dlatego zwróciłem z powrotem. Teraz w Warsztacie powiedzieli, że mam zamówić tylko i wyłącznie BCM2 w AUDI, ponieważ musi być zarejestrowany. 

Pytanie, co mam zrobić, zamówić ten sterownik? Może ktoś mi pomoże tu. 

AUDI A4 / B8 / 2015 z USA zarejestrowany w PL od 2018, Automat, benzyna 2:0. Sedan. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc!

mój Boże......

kupujesz nowy klucz (klucze) w ASO, tam też dopisujesz i po temacie

zadnych BCMów i innych gów...ien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dev napisał:

mój Boże......

kupujesz nowy klucz (klucze) w ASO, tam też dopisujesz i po temacie

zadnych BCMów i innych gów...ien

Pod warunkiem, że wiedzą jak ale jak widać trochę kompetencji i wiedzy brakło:decayed: Innym powodem może strach, że przyuczyli trzeci lub czwarty kluczyk i w razie kradzieży auta obawiali się restrykcji. Dlatego chcieli nowy BCM2 z całkiem nowym innym IMMO. Nawet tutaj wystarczyłoby wykasować wszystkie stare klucze i problemu też nie ma. Ale to też trzeba wiedzieć:decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co trzeba zmienić to warsztat i znachorów. W aucie nic nie wymieniaj jak masz klucz z aso to 10 min roboyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Pod warunkiem, że wiedzą jak ale jak widać trochę kompetencji i wiedzy brakło:decayed: Innym powodem może strach, że przyuczyli trzeci lub czwarty kluczyk i w razie kradzieży auta obawiali się restrykcji. Dlatego chcieli nowy BCM2 z całkiem nowym innym IMMO. Nawet tutaj wystarczyłoby wykasować wszystkie stare klucze i problemu też nie ma. Ale to też trzeba wiedzieć:decayed:

Jak dopisujesz klucze to stare już nie są aktywne. Jedyne co to działają tylko zamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...