Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana portu usb charge only


Sokolec22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Chcialbym wgrac do swojego audi androida, lecz mam w podlokietniku usb tylko z opcja charge only, wiec koszt jest wiekszy, 1200zl. 

Zastanawiam sie czy jak wymienie ten port na podwojne usb numer części 8W0 035 736 (600zl) to czy sam sobie nie wgram androida za darmo, lub usluga bedzie tansza. 

Dodatkowe pytanie czy wystarczy wypiąć stary modul portów i wlozyc nowy i podlaczyc kable od starego modułu, czy trzeba cos ustawiac w komputerze i miec inne kable? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisując do poprzedniego, krótko mówiąc:

- musisz ciągnąć instalację (wymienić wiązkę / dodać dodatkowe kable) od modułu usb do mib (schowek pasażera)

- musisz zrobić kodowanie VCDS

- musisz patchować mib (do niektórych trzeba dedykowaną kartę sieciową usb - patchowanie z poziomu komputera, dość skomplikowane dla laika / nie-informatyka)

- sam moduł i wiązka może Cię kosztować 3/4 tej kwoty więc zastanów się czy nie lepiej komuś zlecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Ali..... ile kosztuje całość, trochę pracy i kilka stówek w kieszeni. Jest podany link do niemieckiego forum, wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja szukałem to na Ali kosztuje to 900zł z wysyłką około (prócz portu potrzebna jest wiązka). Więc jeśli ktoś chce to zrobić za 1200zł to bym oddał i się nie bawił. W zależności od MMI może być potrzeba zakupu karty sieciowej usb DLink za około 160zł i połączenie telnet (jak w przypadku MHS2 u mnie).

Ja u siebie zrobiłem z użyciem gniazda i wiązki od golfa VII, przerobiłem fabryczne gniazdo (wlutowałem się w piny portu charge only) bo miałem dostępne te części 'od ręki', ale jak znajdę w rozsądnej cenie powójne gniazdo od audi to zapewne zmienię.

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki waszej pomocy na fortum jestem już po wymianie kierownicy na multifunkcyjną i zakodowanie map na wyświetlaczu FIS. :) Teraz zabieram się za port USB w podłokietniku. Niestety trafiła mi się wersja z portem USB "charge only" oraz AUX - co za tym idzie brak możliwości używania USB do przesyłania danych (brak carplay i android auto).

Czy jest możliwość zmiany kodowania tego portu tak aby mógł przesyłać dane a nie tylko ładować urządzenie? 

Czy do odtwarzania carplay lub android auto wymagany jest moduł z dwoma portami USB czy moze jest szansa na jakies obejscie.

 

Generalnie zalezy mi na odtwarzaniu muzyki przez usb. Może byc to przez źródło USB w MMI jak i również przez CarPlay.  Może są jakies przejsciowki z AUX na USB, które Audi bez problemu odczyta. Na chwilę obecną używam bluetooth ale jakość przesyłanego audio nie powala...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana , ty masz tylko opcje ładowania. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...