Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ramiona wycieraczek- Jak zdjąć?


Truskawka12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że wiem tutaj taki temat istnieje. Mój problem polega na tym, iż po prostu nie mogę ich nijak zdjąć. Próbowałem ściągaczem, ale za mało miejsca. Weszły za to kleszcze zaciskowe, ale kręciłem kręciłem i nic. Opór był już na tyle duży, że bałem się kontynuować. WD-40 był, specjalny środek do pordzewiałych śrub także. Pukanie młotkiem, ruszanie lewo prawo góra dół. Siedzi jakby było przyspawane. Nie mam już pomysłów jak się do tego dobrać. Sam nie sądziłem, że będę miał taki problem z ramionami wycieraczek. Męczę się z tym od wczoraj. Jakieś rady? Sposoby? Patenty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągaczem je zdejmowałem, takim nie za dużym dwuramiennym, po odpięciu maski z siłownika (przydał by się ktoś do pomocy) można ją unieść bardziej do pionu i wtedy jest więcej miejsca na ściągacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten u mnie poległ.

ALLEGRO.PL

Takim ściągałem tylko nie pamiętam jaki dokładnie bo są różnej wysokości i szerokości roboczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takim jak podlinkowałem ściągałem ale w C6, dał radę, jednak C6 wiekowo dużo młodsza, a w tym przypadku ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem właśnie tak jak jest to ukazane na tym filmiku. Czyli poniekąd zastosowałem ten klucz jako ściągacz, ponieważ ściągaczem nie miałem jak podejść. Efektu zero. Wszystko szło do góry tak bardzo, iż bałem się, że coś zaraz się gdzieś urwie lub połamie. A sworzeń jak trzymał tak trzyma. Nie sądzę, żeby kupno innego ściągacza coś dało jak to siedzi jak zespawane. Stąd właśnie ten temat, ponieważ z tego co wyczytałem nikt nie miał do czynienia z tak upartą wycieraczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek trzeba mieć, samymi rękami tego nie zdejmiesz żebyś się zes..ł, nawet takie coś daje radę np z castoramyshopping?q=tbn:ANd9GcRcaog3LKUn-OeNF4CV2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pieterb napisał:

cokolwiek trzeba mieć, samymi rękami tego nie zdejmiesz żebyś się zes..ł, nawet takie coś daje radę np z castoramyshopping?q=tbn:ANd9GcRcaog3LKUn-OeNF4CV2

Tym to tylko z tyłu ramię ściągniesz,na zapieczony przód musi być taki jak na tym foto. 20 zł kolega wyda i nie będzie musiał kombinować.

 

Screenshot_20211031-182109_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Czyli taki o to ściągacz i on wejdzie tam bez najmniejszego problemu i da radę na te cholernie zapieczone ramiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nie dostaniesz, spróbować możesz, a jak nie podjedz do mechanika i obejdzie się bez wkr....ia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zatem zobaczymy w środę, bo wtedy ma mi to przyjść. Jeśli nic nie da to fakt będzie trzeba, ponieważ sam już raczej nic nie wymajstruję tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Tym to tylko z tyłu ramię ściągniesz,na zapieczony przód musi być taki jak na tym foto. 20 zł kolega wyda i nie będzie musiał kombinować.

 

Screenshot_20211031-182109_Samsung Internet.jpg

Może i to co pokazałeś lepsze ale ja tym co pokazałem ramiona zdjąłem. Taki miałem znaczy się ale dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pieterb napisał:

Może i to co pokazałeś lepsze ale ja tym co pokazałem ramiona zdjąłem. Taki miałem znaczy się ale dał radę.

Też taki pierw kupiłem,ale poległem z nim-nie dał rady ruszyć ramion które nie były ruszane nigdy. Dopiero ten z mojej fotki dał radę,a i tak lekko nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Truskawka12 napisał:

Dobrze zatem zobaczymy w środę, bo wtedy ma mi to przyjść. Jeśli nic nie da to fakt będzie trzeba, ponieważ sam już raczej nic nie wymajstruję tam

Musisz go dobrze wsunąć pod mocowanie ramienia,idealnie na środek bo inaczej ściągacz może się zsuwać. Jak już mocno będzie wszystko napięte ale ramię nadal nie odskoczy to możesz nieco nim poruszać - wówczas powinno puścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...