Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Android Radio 2 din. Problem z ustawieniami systemowymi.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 
Czy ktoś posiada, albo wie, jak poruszać się w ustawieniach systemowych, do których dostęp jest po wpisaniu kodu "8888" w chińskim radiu android 2 din?
Problem polega na tym, że podczas grzebania w ustawieniach systemowych radia, zamieniły mi się miejscami funkcje pokręteł fizycznych na radiu. 

Pierwotnie lewe pokrętło służyło do regulacji głośności a prawe do przewijania. Po moich zabawach jest odwrotnie. 
Niby przywróciłem wszystko do poprzedniego stanu ale nie mogę tego zmienić. 

Może ktoś już przez to przeszedł? 

Pozdrawiam! 

radio.PNG

20211102_171842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam poboczne pytanie, skąd kupowałeś radio i czy masz BOSE? Nie masz zakłóceń w głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jackyq163 napisał:

Witam wszystkich, 
Czy ktoś posiada, albo wie, jak poruszać się w ustawieniach systemowych, do których dostęp jest po wpisaniu kodu "8888" w chińskim radiu android 2 din?
Problem polega na tym, że podczas grzebania w ustawieniach systemowych radia, zamieniły mi się miejscami funkcje pokręteł fizycznych na radiu. 

Pierwotnie lewe pokrętło służyło do regulacji głośności a prawe do przewijania. Po moich zabawach jest odwrotnie. 
Niby przywróciłem wszystko do poprzedniego stanu ale nie mogę tego zmienić. 

Może ktoś już przez to przeszedł? 

Pozdrawiam! 

radio.PNG

20211102_171842.jpg

Przywróć do ustawień fabrycznych. Jak nie pomoże, to odłącz na chwilę radio od zasilania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 08:45, Muskel1 napisał:

Przywróć do ustawień fabrycznych. Jak nie pomoże, to odłącz na chwilę radio od zasilania. 

Ani przywracanie ani odłączanie od zasilania radia nic nie daje. To są ustawienia systemowe, niestety całość jest w tym śmiesznym chińskim angielskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 23:46, max33r napisał:

Cześć, mam poboczne pytanie, skąd kupowałeś radio i czy masz BOSE? Nie masz zakłóceń w głośnikach?

Radio kupiłem na Ali od użytkownika zdaje się wondefoo. Coś tam pisałem do nich w tej sprawie, ale ich instrukcje jak to naprawić są warte tyle, co oglądanie chińskich seriali bez napisów. 

W aucie nie mam Bose, ale mam to lepsze nagłośnienie z sobwooferem w bagażniku i głośnikiem centralnym pod szybą. Nie działa to za dobrze, czasami odłącza prawą stronę. Na adapterze, który dokupiłem na alledrogo nie działa wcale. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackyq163tak jak napisał @Langista, podrzuc dokładny model radia. Poszukam softu i prawdopodobnie trzeba będzie zrobić reinstall samego MCU radia. Podaj jeszcze jaki masz tam Android, pewnie 10tkę. Przy okazji zrób fotki z widoku "informacji o urządzeniu"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 17:07, mozartos napisał:

@jackyq163tak jak napisał @Langista, podrzuc dokładny model radia. Poszukam softu i prawdopodobnie trzeba będzie zrobić reinstall samego MCU radia. Podaj jeszcze jaki masz tam Android, pewnie 10tkę. Przy okazji zrób fotki z widoku "informacji o urządzeniu"

 

Przepraszam, że tak późno, ale podrzucam już fotki z informacjami o radiu. 

20220314_180522 (1).jpg

20220314_180415.jpg

20220314_180424.jpg

20220314_180434.jpg

20220314_180522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 22:57, Langista napisał:

Podaj model radia i wrzuć dokładne zdjęcia z ustawień.

Poniżej zdjęcie ustawień począwszy od menu głównego ustawień. Do ustawień wchodzę poprzez kod 8888. 
Model radia 8227L Android 8.1.0

20220314_174037.jpg

20220314_174048.jpg

20220314_174054.jpg

20220314_174241.jpg

20220314_174255.jpg

20220314_174318.jpg

20220314_174339.jpg

20220314_174411.jpg

20220314_174507.jpg

20220314_174518.jpg

20220314_174547.jpg

20220314_174558.jpg

20220314_174611.jpg

20220314_174627.jpg

20220314_174630.jpg

20220314_174637.jpg

20220314_174646.jpg

20220314_174654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje jeszcze taki, że nie wyświetla po CANie informacji RDS na FISie, chociaż powinno. Radio współpracuje z CANem, włączanie radia i wyłącznie radia po CANie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackyq163
Znalazłem softy do 8222L z xrch, ale z opinii ludzi wynika, że są niestabilne - radio się restartuje, bootloopy, problem z Bluetooth etc. i szkoda by było doprowadzić do jeszcze gorszego stanu. Wracając do tematu.

  1. Odnośnie zamiany gałek. Masz multifunkcję, kombinowałeś coś przy mapowaniu przycisków? Czy gałki działają w obie strony (zmniejszanie, zwiększanie głośności i -/+ częstotliwości)? Jeśli gałki działają tylko w jedną stronę, to obstawiam, że trzeba zresetować keymap'y i ustawić od nowa po kolei. Jeśli nie lub nie jesteś pewien, to zobacz wcześniej czy zmiana "^v key" z opcji swap na normal daje jakiś efekt. Pamiętaj, żeby zrestartować radio po każdej operacji - dla pewności.
  2. Do wyświetlania informacji na FISie radio musi obsługiwać 2-way Canbus. Czy info z radia wyświetlało się wcześniej? Jeśli komunikacja z canbus jest jednostronna wówczas zadziała np. sterowanie z kierownicy, aczkolwiek radio nie jest w stanie przesłać informacji przez can bus do licznika, więc takiej informacji nie zobaczysz. Inna sprawa, czy obecnie radio na wyświetlaczu w aplikacje radiowej pokazuje info RDS?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :)
 

1. Nie mam multifunkcji. Nie jestem pewien z mapowaniem. Gałki działają sprawnie w obie strony, jedynie zamieniły się miejscami. Spróbuję ze zmianą "v key" i napiszę co i jak. 
2. Info z radia wyświetlało się tylko i wyłącznie, kiedy miałem zamontowanego starego Concerta iI. Kodowanie w aucie jest zatem dobre. 
Na androidzie nigdy nie działało wyświetlanie RDS na fisie. Obecnie radio wyświetla w swojej aplikacji RDS. 
Sprawdzałem czy wina nie leży po stronie nieodpowiedniego modułu CAN dołączonego do radia przez chińczyków. Podpiąłem moduł kolegi z radia, w którym działa wyświetlanie fis. Niestety zmiana modułu nic nie dała. 

Chińczyk twierdzi, że powinno to działać z tym fisem, ale nie potrafi dokładnie powiedzieć jak to ustawienie włączyć bo nie mają już radia z androidem 8.1 i nie ma jak wysłać screenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz ustawienia fabryczne zapodać. Nie ma możliwości aktualizacji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety reset ustawień radia jedyne co resetuje to stacje radiowe. Nie ma możliwości aktualizacji z systemu. Próbowałem aktualizować soft z plików od chińczyka ale niestety niezależnie od tego czy to było z karty sd czy z usb, wyskakiwał błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem. @mozartos pisałeś, że powinna działać tak czy siak komunikacja z kierownicą multi. Wczoraj zamontowałem kierownicę 4 ramienną z B7, wymieniłem taśmę, moduł, kostę airbag, wszystko pięknie zakodowałem, przyciski są widoczne w blokach pomiarowych w VCDS. Niestety, radio nie widzi kierownicy. 
I tu pytanie, czy trzeba dodatkowo coś podłączać w wiązce radia, czy sam dekoder can powinien załatwić sprawę? 
W radiu działa po CANie podświetlenie oraz włączanie i wyłączanie radia. 

277832929_3021518681442967_5348457053854153063_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od chińczyka:

image.png.f1f2b2abcbd977b0aa88e64745e63a4e.png

Nie mogę tych przewodów podpiąć bezpośrednio do CANa przy dekoderze radia? Muszę ciągnąć przewody od kierownicy? 

S1cb65a706e2e461cb50eb9f41999c742B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zagmatwali to, bo piszą najpierw, że trzeba podpiąć tylko jeden przewód z radia pod K-Line (chyba to mają na myśli pisząc 'key", dlaczego więc są dwa? Lepiej jak @pila24 się tu wypowie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zadziała na 100%,nie podłączaj tego pod linie can bo sobie szkód w aucie narobisz. Dekoder can powinien działać od ręki,jak nie działa to wymienić na inny dedykowany do danego modelu auta.

Wrzuc fotkę tego dekodera

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał:

Trochę zagmatwali to, bo piszą najpierw, że trzeba podpiąć tylko jeden przewód z radia pod K-Line (chyba to mają na myśli pisząc 'key", dlaczego więc są dwa? Lepiej jak @pila24 się tu wypowie :grin:

Z "Key" mieli na myśli podłączenie do sterowania przycisków kierownicy multifunkcyjnej ale w tym aucie to tak nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Z "Key" mieli na myśli podłączenie do sterowania przycisków kierownicy multifunkcyjnej ale w tym aucie to tak nie zadziała.

Też mi to chodziło po głowie ale już właśnie śledziłem raz schemat połączenia wiązki kierownicy i nie ma szans, żeby cokolwiek działało w ten sposób, trzeba by tam niezłą rzeźbę zrobić przy kolumnie, żeby rozdzielić sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...