Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatki do olejów i paliw


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zwłaszcza bezsiarkowy. Lać Mixol tylko z głową i unikniecie problemów z układem wtryskowym (o ile jest sprawny...) Byle tylko nie pomylić Mixolu z jakimś mazidłem do smarowania łańcuchów albo kosiarek :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zalałem dzisiaj do baku LIQUI MOLY Diesel Spulung Z logowałem Wtryskiwacze Wyjeżdżę zbiornik i z loguję po raz kolejny Zobaczymy co wyjdzie

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Edytowane przez east-import
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dodatków czyszczących układ wtryskowy to radzę zachować ostrożność tzn. jeśli auto ma już swoje lata i kilometry, nie mamy pewności czy kiedykolwiek jakieś czyszczenie było robione to lepiej się powstrzymać. Najpierw zrobić diagnostykę z demontażem pompek i przy okazji do porządku wszystko wyczyścić. Istnieje ryzyko, że samo wlanie preparatu zacznie uwalniać nagary i skończy się holowaniem... Najpierw profesjonalne czyszczenie a potem można już co jakiś czas profilaktycznie się pokusić o dolewanie preparatów.

Druga rzecz, odnośnie mixolu i podobnie działających wynalazków. Generalnie zawsze jestem sceptycznie nastawiony na takie rzeczy i nawet wyrażałem na forum poważne wątpliwości w tej kwestii. Natomiast po rozmowie z fachowcami zajmującymi się samochodami grupy VW na codzień lekko zbladłem i zacząłem poważnie rewidować swój pogląd na ten temat. Aczkolwiek zalecenie było takie, że w Polsce faktycznie dolewki mają sens, jeżdżąc na zachodnim paliwie jest szansa, że ono jest nieco lepsze. Kwestia do samodzielnej oceny.

Dolewanie do oleju natomiast zostawiłbym w spokoju, już i tak większość z nas postradało rozum i leje Motula albo inne oleje wysokiej jakości dbając o silnk samochodu bardziej niż o własne zdrowie. Z olejami jest o tyle lepiej, że to produkt opracowany w laboratoriach i testowany i takowy jest dostarczany klientowi. Nie ma chyba sensu się wygłupiać jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecedzić mixol przez pieluchy i nikt po tym co zobaczy go nie dotknie. Wlewa się jakieś 2T a nie mixol.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już Po testach LIQUI MOLY Diesel Spulung Przejechane około 500km

Logi Przed

przed_preparatem.jpg

I dzisiejsze

Po_preparacie.jpg

Może ktoś ocenić

Grupy: 013,014,013,014,013,014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już Po testach LIQUI MOLY Diesel Spulung Przejechane około 500km

Logi Przed

http://s18.postimg.org/db1ngypyt/przed_preparatem.jpg

I dzisiejsze

http://s13.postimg.org/5mzoida4z/Po_preparacie.jpg

Może ktoś ocenić

Grupy: 013,014,013,014,013,014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

A czy sam zauważyłeś jakąś poprawę ?? Ile km zrobione od zaaplikowania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 500km zrobione od zalania tym środkiem

Na pierwszy rzut oka widać z logów że niby jest Poprawa Ale na to musi rzucić okiem ktoś bardziej obeznany w czytaniu logów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Nie. Auto chodziło tak samo przed jak i po środku. Jedynie po Logach widać że coś tam równiej jest i bliżej 00

Ale nie będę sobie wmawiał że lepiej się wkręca czy ciszej chodzi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszystko jest OK z autem zastosowałem profilaktycznie i po Logach widać że działa. Ale nie wmawiam sobie że jest to dość odczuwalne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och sie zaczytałem, dosyc sporo jest w tym wątku o dodatkach do oleju, a konkretnie o ceramizerze, a ja chciałbym zapytac jaki dodatek polecacie do paliwa ON, do przeczyszczenia wtrysków itp.

Na samym początku tego wątku ktoś polecił Performance Formul firmy Stanadyne, co o tym sądzicie, stosował ktoś ten preparat?

z góry dzieki za odpowiedzi

Pozdr Grzesiek

to teraz ja.Stosowałem różne środki znane i te mniej znane , przypadkiem trafiłem na Forte i zostałem propagatorem tej firmy po zastosowaniu na własnych autach. Mimo że to środki dedykowane głównie dla warsztatów i ASO, można je jednak kupić. Mam świadomość że podobnych jest wiele na rynku, mam świadomość że będzie to odebrane jako reklama i słusznie, bo dobre trzeba promować. Wszystko znajdziesz tutaj Sprowadzanie (pomoc) aut z Niemiec i Holandii. Pomoc w ocenie i zakupie auta w Niemczech i Holandii.: Forte.Profesjonalne środki do czyszczenia skrzyń biegów, silników, układów paliwowych w silnikach diesla i benzyny. czy zastosować, czy nie , to już inna bajka, każdy sam podejmuje decyzję choć ryzyka nie ma .

Forte są łagodnie działającymi, substancjami, których głównym składnikiem jest nafta. Zawierają w sobie naftowe związki chemiczne, które oczyszczają i smarują wnętrze podzespołów, są bezsiarkowe i spalają się bezpopiołowo.

Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner Pomoc w ocenie, sprawdzeniu, sprowadzeniu, zakupie auta w Niemczech, Holandii, Polsce.: Forte (77 zl.) Advanced Diesel Fuel Conditioner. Środek do czyszczenia układu paliwowego i wtryskiwaczy diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie znajomy (właściciel dużej hurtowni z częściami auto-moto) polecił Castrol TDA jako wielosezonowy dodatek do paliwa.

Leję go profilaktycznie od 2 miesięcy, żeby znacząco pomógł czy zaszkodził? Nie powiem... W internecie opinie o tym środku są pochlebne. Ktoś używa tego z Was?

http://http://www.castrol.com/liveassets/bp_internet/castrol/castrol_poland/STAGING/local_assets/downloads/k/karty/tda.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie od dodatku do oleju firmy Militec?

dobry dodatek.znacząco zmniejsza tarcie.klekot równiej i ciszej pracuje.szczególnie widać różnicę w czasie mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baniak 10 litrów kupiłem chyba wszystkie dodatki o jakich tu mowa i kilka innych plus 6 różnych 2T i dodaje pół litra takiej mieszanki na zbiornik paliwa od 10 lat.

Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...