Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Po wymianie tylnego łożyska ABS zwariował


Bielak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj rano jechałem do pracy i coś strasznie zaczeło mi huczec, a po chwili usłyszałem metaliczny dzwięk z tylmnego koła.

zawróciłem na parking i przy hamowaniu abs mi się wlączył przy 20 kmh.

Stanołem podniosłem tylne koło i miało taki luz ze mogłem nim krecic na prawo i lewo (( tylne koło )).

Wiedziałem juz ze to łożysko.

wymieniłem juz na nowe, wszystko skręciłem do kupy i ....... kontrolka ABS swieci sie na czerwono i kontrolka od hamulca recznego mryga.

Co ma teraz zrobic ???

Moze wyjac jakis bezpiecznik i zresetowac abs ??

Pomocy i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnij się do auta Vag'iem i sprawdz czy pojawiły się jakieś błędy (a z pewnością się jakieś pojawiły)

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że przy wymianie łożyska które robiłeś zwróciłeś uwagę na czujnik ABSu że jest cały, nieuszkodzony

jak tak to zrób jak pisze (rav) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem tam zadnego czujnika :( może ktos mi pomoże w jago lokalizacji ???

A ten pierscien zębaty gdzie sie znajduje ?? moze chodzi Ci o koronke tj. to co znajduje się w samym środku piasty ?? za taka sruba

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest kolo zacisku hamulcowego masz 3 przewody z tylu 2 idol do zacisku jeden to przewud hamulcowy a 2 to linka recznego a 3 kolo zacisku to jest przewud od czujnika absu jest wcisniety w piaste czy jak to sie zwie prawdopodobnie pierscien ci przetarl czujnik absu wyciagnij ten czujnik nie jest przykrecony tylko wcisniety podwasz czyms i delikatnie wyciagnij albo zdejmij od nowa tarcze hamulcowa i bedzie widac czy go przetarlo jak nie to kwestia ustawienia czujnika po wymianie lozysk prawie zawsze trzeba ustawiac czujnik bo sie zmniejsza odleglosc czujnika od pierscienia pierscien zobaczysz jak sciagniesz tarcze takie kolo z nacienciami poziomymi mozesz to oczyscic na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlaśnie siadłem z kumplem przy piwie i naprawiłem :D

Byłem dzisiaj na komputerze i wykasowałem blad, przejechałem 5 metrow i znowu to samo.

ABS palil sie na czerwono a lampka hamulca mrugała.

Wyjołem czujnik ABS. Był strasznie brudny m.in od opilków metalu.

Wyczyscilem, podlaczylem, przejechalem 1 metr i działa :D

Wszystko ok.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...