Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby sie same otwieraja


Drennei

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Szyby sie same otwieraja ale tylko wtedy kiedy chce otworzyć auto .  Gdy już je kliknę przycisk , kierunki potwierdza ze jest otwarte j drzwi sie otworzą. Ale czasem po sekundzie czasem po 3 jakby się samo kliknęło kierunki zadziałają jak przy użyciu pilota i szyby sie opuszczają dopuki nie zatrzymam jakimś przyciskiem albo nie otworze drzwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie oddaje przycisk otwierania w pilocie, bo objawy które opisujesz wyglądają jak komfortowe otwieranie okien, czyli przytrzymanie wciśniętego przycisku otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, najprawdopodobniej przycisk w pilocie się przycina. Wypróbuj na drugim kluczu czy masz takie same zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wlasnie padł całkiem pilot(możliwe że bateria). Niestety nie mam zapasowego ale gdy chce otworzyx drzwi z kluczyka otwieraja sie tylko od kierowcy i wlacza sie alarm dopuki nie wloze kluczyka do stacyjki i nie przekręcę,  znowu gdy chce zamknąć z kluczyka to zakykaja sie wszystkie. Gdzie szukać przyczyny xzy tak powinno być? Moze jakies kodowanie modulu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś ten drugi pilot? Wszystko wskazuje na jego usterkę. Jedź gdzieś, gdzie dorabiają klucze samochodowe. Wymienią baterię i zobaczą jak wygląda nadawanie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem bledy i są takie. Raczej blad z zasilaniem i klimatronikiem jest od tego ze wyciągnąłem  bezpiecznik od klimatronika oraz modulu komfortu.

Dodam ze mam jeden kluczyk 

20211125_175816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm z drzwiami może być od tego ze otwarłem je parę razy z kluczyka i otworzyły się tylko one i po 10s był alarm. Próbowałem tak parę razy i za każdym razem tak samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o bledy to wykasuj i zobacz czy wroca. Co do Twojego problemu to ja na Twoim miejscu sprobowalbym usunac z adaptacji opcje otwierania szyb z pilota. Wejdz w modul komfortu -> adaptacja -> kanal 62 (chyba :) ) i odejmij od posiadanej wartosci 2 (aby wylaczyc otwieranie szyb z pilota)  lub 3 (jezeli chcesz tez wylaczyc zamykanie szyb z pilota).

Podejrzewam ze problem jest jak powyzej pisza uszkodzony pilot lub uwalony modul komfortu. Ja mialem podobna sytuacje ale mi przy kazdym otwieraniu drzwi z pilota/kluczyka/przycisku wewnatrz drzwi/automatycznym odryglowywaniu zamkow po wyjeciu kluczyka ze stacyjki otwierala sie klapa bagaznika :), szukalem problemu w wiazkach itp a skonczylo sie na wymianie modulu komfortu i problem zniknal. Dodam jeszcze ze modul po ogledzinach organoleptycznych byl ok- brak zalania czy wilgoci.

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...