Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 1.8T Q - jakie spalanie? :)


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

osoby jezdzace 1.8T 150KM ewentualnie 180 prosze o podanie minimalnego/maksymalnego spalania. byc moze wymienie swoja 2.6 na 1.8T (lub jakiegos TDI) wiec potrzebuje troche danych na temat tych silnikow. czy rzeczywisice 1.8T bedzie palil podobne ilosci benzyny (mowie o w pelni sprawnym silniku)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie , tak do 140 , moja paliła 8,5 :mrgreen: W mieści przy cieżkiej nodze dochodziło do 15 :twisted: Przy lżejszej jeździe po mieście 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9L/100 w trasie

14L/100 w mieście

Styl jazdy taki mieszany, czasem spokojnie, czasem agresywniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pet3r, teoria mówi, że o ok. 30% mocy więcej, ale coś koło 190KM może się uda :D

Spalanie to taki dziwny temat - osobiście nie lubię, gdy się go porusza bo w zasadzie to nie prowadzi do niczego... Nie ma dwóch takich samych aut, nie ma dwóch takich samych miejsc, warunków atmosferycznych, a co najważniejsze nie ma takich samych dwóch kierowców, więc co za tym wszystkim idzie, nie ma dobrego porównania... Jedyne porównanie jakie wchodzi w grę to jazda dwoma autkami taki sam odcinek drogi takim samym stylem :)

Ja sam nie wiem ile teraz mam, ale zanim shamuję to kilka rzeczy mam do zrobienia, a teraz potrzebuję chajsu na inny cel :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 przy samej zmianie programu? :shock: nie przypuszczalem, ze az tyle :) trzeba starych pomeczyc, chociaz pewnie i tak bede jezdzil dieslem (przynajmniej tanio, a wiruska tez mozna wrzucic :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 przy samej zmianie programu?

Wszystko zależy od tego kto i jak to zrobi. Znajomy w Passacie 1.8T '02 ze 150KM ma 180KM, a robiła to jakaś bardzo mała, nieznana firma w Poznaniu. W dodatku stroili bez hamowni, a jak się później (w Warszawie na hamowni) okazało udało się im wycelować w 180KM ;) Sądzę, że VTG zrobiło by lepiej mając pod ręką hamownie oraz bagaż doświadczeń związanych z koncernem Audi :) Kilka koni wycisnęliby napewno więcej... aha, i jeszcze podobno wg teorii granice rozsądku (czyli jakby bezpieczeństwa) zamykają się na ok. 20-25%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wzrasta spalanie przy przyroscie 30KM?

Odpowiedź na to pytanie to jak wróżenie z fusów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzilem w USA to sie nie zastanawialem, ale w niedalekiej przyszlosci bede jezdzil nim tutaj to dam znac co i jak. A auto to A4 B5 1.8T Quattro 150 KM.

Pozdrawiam

Janek

Nie zapominaj, że w USA paliwko kupuje się za śmieszne pieniądze w porównaniu do zarobków :) Z tego co się wstępnie orientowałem, 1 galon kosztuje tam ok. 1$. Zarabiając ok. $8/h co dwie minuty zarabiasz na litr benzyny :P Ja też bym się nie zastanawiał ile mi auto pali :mrgreen: hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za lekkie off topic

teraz galon kosztuje juz prawie 3$ i znajomi mowia ze to skandal ;-)

jak wybierałem się na wycieczke z wschodniego wybrzeża na zachodnie i spowrotem to nie brałem pod uwage kosztów paliwa :mrgreen: a pożyczyliśmy Forda Freestar-a z silnikiem 4.2

nigdy nie zapomne miny gościa jak zobaczył stan licznika po powrocie , jak pożyczałem to miał 17 mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dzisiejsza z Nowego Jorku to 3,40$ za galon 93oct

jeszcze w grudniu było 2.60$ za galon więc na szczęście ich też dopadło.

A jeżeli chodzi o spalanie 1.8T to po dobrym programie spalanie u spada nawet do 0,5 litra.

Pomyślcie, skoro auto lepiej ciągnie z dołu RPM... no :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz galon kosztuje juz prawie 3$ i znajomi mowia ze to skandal
Cena dzisiejsza z Nowego Jorku to 3,40$ za galon 93oct

To ja mam jakieś stare dane :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem w szoku jak tu przyjechałem w maju...

dobrze, dlaczego tylko my mamy cierpieć:)

może dzięki temu wynajdą coś nowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, w trasie jak jadę w miare stałą prędkością to pali 9-9.5 l.

W mieście - to już wszystko zależy od korków, ale zwykle to 10.5-13 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa wawa-poznań wawa spalanie przy 120-130km/h 8,2 Litra

Wawa ruch miejski 11,4-12 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...