Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oddać do ASO ?


Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodzenie zderzaka na parkingu. :cygaro:

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.:cygaro:

Zdobyłem nagrania z monitoringu i oczywiście wcześniej natychmiast wezwałem na miejsce Policje.

Policja ma już numery rejestracyjne sprawcy  i zajmuje się sprawą. Dostała też mojego pendriva  z nagraniem z prywatnej kamery na parkingu. Na zderzaku zostało też sporo lakieru sprawcy. Został zabezpieczony.

Sprawca to (starszy pan z sosnowca) :palacz:

Kilka kamer w mieście go złapało. Widać też dokładnie całe zajście na parkingu.:cygaro:

Oczywiście jeśli o mnie chodzi mam OC i AC :)

To się teraz dziadzio zdziwi, jak zapuka do niego Policja.

Mam nadzieje że dostanie spory mandat itd itp

Jaka może być wycena takiej szkody?

20211122_133030 (2).jpg

20211122_133021.jpg

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty wszystko robisz w aso więc jak mógłby jakiś mirek lakiernik tknąć to ultra cudo :shock3:

Jak to za pierwszym podejściem ubezpieczyciel wyceni na 500-700 zl to będzie dobrze, na więcej bym nie liczył. 

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam do ASO i niech Aso sie rozlicza z ubezpieczycielem sprawcy...

Finalnie sprawca za to zapłaci. (uciekł z miejsca zdarzenia)

Przynajmniej wiem że w ASO zrobią porządnie.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, NelsonPL napisał:

Przynajmniej wiem że w ASO zrobią porządnie.

Zależy jak trafisz :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak szacujesz? Ile taka naprawa będzie kosztować? na ile można ją wycenić?(pytam z ciekawości--bo oczywiście sprawca za to zapłaci)

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak wygląda na cały. Chociaż nie był dokładnie sprawdzany od spodu.... Czujniki parkowania działają, chociaż też pewnie w ASO bądą sprawdzane czy gdzieś nie uszkodził.

Z tego co widzę to zderzak do malowania i ta osłona poniżej teź trochę zarysowana... Jutro umyje zderzak i obejrzę go dokładniej.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NelsonPL napisał:

Przynajmniej wiem że w ASO zrobią porządnie

Większość ASO korzysta z podwykonawców jeżeli chodzi o lakierowanie i już takie partactwo widziałem, że Twoja wiara w ASO wyzwala uśmiech na twarzy. 

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

ak to za pierwszym podejściem ubezpieczyciel wyceni na 500-700 zl to będzie dobrze, na więcej bym nie liczył. 

co Ty za głupoty piszesz, spokojnie powinien dostać 2-2,5 tysiąca

ja za zarysowanie zderzaka (2x20cm) fakt, że w oplu dostałem 1600zł

też dziad uciekł po czym przyjechał po 20 min i dla nie poznaki zaparkował koło mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sama naprawa to poza ASO tyle co Ci @przem8 wyżej napisał. W ASO myślę że z 3 k zł może kosztować.

Nie myj auta przed wizytą rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Jak to za pierwszym podejściem ubezpieczyciel wyceni na 500-700 zl to będzie dobrze, na więcej bym nie liczył

W sierpniu, za podobne uszkodzenie w Hondzie Civic z 2002r, Ergo Hestia zapłaciła 2680zł i nawet nie trzeba było się o to prosić, tylko od razu na tyle wycenili :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hugo napisał:

W sierpniu, za podobne uszkodzenie w Hondzie Civic z 2002r, Ergo Hestia zapłaciła 2680zł i nawet nie trzeba było się o to prosić, tylko od razu na tyle wycenili :decayed:

A mi jakoś w maju br. miałem w B7 błotnik lewy tył do lakierowania oraz wymiana oraz lakierowanie tylnego zderzaka. W pierwszej wycenie około 1400 zł brutto. Także wszystko zależy na jak uczciwe TU się trafi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pelonek1 napisał:

A mi jakoś w maju br. miałem w B7 błotnik lewy tył do lakierowania oraz wymiana oraz lakierowanie tylnego zderzaka. W pierwszej wycenie około 1400 zł brutto. Także wszystko zależy na jak uczciwe TU się trafi niestety.

No właśnie. Firmy ubezpieczeniowe to stan umysłu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hugo napisał:

No właśnie. Firmy ubezpieczeniowe to stan umysłu :wink:

Dokładnie. Czasem trafią się uczciwi, niestety w większości przypadków o swoje trzeba walczyć chociażby złożeniem pozwu do sądu, wtedy szybko zmieniają zdanie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, NelsonPL napisał:

Dlaczego nie mozna myc? Policja robila zdjecia... Rozumiem ze jeździć mozna?

Jeździć możesz, myć też, tylko żebyś za dużo nie zmył przypadkiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C6 tylny zderzak pęknięcie na 5-10cm przerysowanie na podobna długość.  Wycena "eksperta" z TU (bodajże Hestia) trochę ponad 300zł :facepalm:... Nie wdawałem się w przepychanki (szkoda czasu i nerwów) - oddałem do ASO, zderzak nowy, rachunek opiewał na około 6000 (sześć tysięcy)....   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz na ile można liczyć, ale nie napisałeś, czy to tylko otarcie, czy też było stuknięcie w zderzak. To zasadnicza różnica, bo choć z zewnątrz uszkodzenia mogą wyglądać podobnie, to w tym drugim przypadku zakres uszkodzeń może być znacznie większy (wzmocnienia zderzaka, ślizgi, zaczepy, a czasem i podłoga bagażnika). Tak więc jeśli było to tylko otarcie i zderzak nie ma żadnych pęknięć, głębokich rys, czy dziur, to policzą samo lakierowanie (około 1 - 1,5 tys zł). Przy uderzeniu w tył (należy koniecznie zdjąć zderzak do oględzin) i uszkodzeniach ukrytych pod poszyciem zderzaka, wartość szkody może przekroczyć 5 tys, a jeśli i podłoga bagażnika ucierpiała, to można tę kwotę pomnożyć x 2.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez hak64
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opamiętaj się już z tym ASO. Kasę bierz do łapy, oddaj go do zrobienia jakiemuś normalnemu lakiernikowi a za resztę jedź na wakacje albo doposaż to B8 w coś grubszego niż ori wideorejestrator. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie...Ja wole jak coś jest zrobione jak należy...

Już zdecydowałem... Auto oddam do ASO :cygaro:

Sprawca niech potem buli za naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...