Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozruchem


adizd577

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie rozrusznika auto ma problem z rozruchem lecz tylko za pierwszym razem, za każdym kolejnym odpaleniem jest okej. Co należy sprawdzić by nie pchać się w dodatkowe koszty ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma konkretnie problemy? Kreci ale nie odpala? Opisz dokładnie co się dzieje, poza tym sprawdź błędy w sterowniku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał:

Jakie ma konkretnie problemy? Kreci ale nie odpala? Opisz dokładnie co się dzieje, poza tym sprawdź błędy w sterowniku silnika.

błędów nie ma żadnych, jedynie kąt synchronizacji -1.96 :unsure: przy pierwszym odpaleniu gdy samochód chwile postoi musi kręcić chwile dłużej ok. 3 sekund,

gdy zgasze odrazu i próbuje odpalić ponowie pali od strzała. Dodam że auto mam od niedawna i poprzednie wlasciciel chwile temu wymieniał pompowtryski oraz robił rozrząd. 

Edytowane przez adizd577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

I tylko rozrusznik wymieniłeś? Czy problem był już przed wymianą rozrusznika?

Przed wymianą było tak samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc..

7 godzin temu, adizd577 napisał:

po wymianie rozrusznika auto ma problem z rozruchem 

Wprowadziłeś w błąd. W dieslu za bardzo nie siedzę ale coś tam ktoś pisał o cofającym sie paliwie, na to mi tutaj wygląda. Sprawdź jeszcze czy jak włączysz zapłon, wyłączysz i włączysz ponownie (aby pompa przepompowała dwa razy) to czy odpali 'za pierwszym'. Powiedz jeszcze, jak długo masz ten problem? Powiększa się przy zimnych porankach?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Langista napisał:

Więc..

Wprowadziłeś w błąd. W dieslu za bardzo nie siedzę ale coś tam ktoś pisał o cofającym sie paliwie, na to mi tutaj wygląda. Sprawdź jeszcze czy jak włączysz zapłon, wyłączysz i włączysz ponownie (aby pompa przepompowała dwa razy) to czy odpali 'za pierwszym'. Powiedz jeszcze, jak długo masz ten problem? Powiększa się przy zimnych porankach?

Sprawdzałem to własnie dzisiaj rano z przekręcaniem zapłonu i wciąż to samo. Z tym problemem męczę się od września gdy kupiłem ten samochód. Zawsze z rana czy zimno czy ciepło za pierwszym razem słabo pali.

Edytowane przez adizd577
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamil-vag napisał:

A akumulator sprawdzony ?

Tak, przekładałem z innego auta i to samo :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek w astrze 3, po wymianie rozrusznika ciężko zapalał, w krótkim czasie został założony nowy dwumas i jak ręką odjął, tak jakby coś nie tak było z nową zębatka rozrusznika a starym kołem zamachowym...

Ewentualnie postaw auto tak żeby d*pa była wyżej niż przód, z górki i zobacz czy jest lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kamil-vag napisał:

Miałem kiedyś podobny przypadek w astrze 3, po wymianie rozrusznika ciężko zapalał, w krótkim czasie został założony nowy dwumas i jak ręką odjął, tak jakby coś nie tak było z nową zębatka rozrusznika a starym kołem zamachowym...

Ewentualnie postaw auto tak żeby d*pa była wyżej niż przód, z górki i zobacz czy jest lepiej...

Parę tysięcy kilometrów temu dwumas wymieniany ale spróbuję tak odpalić zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Langista napisał:

Kabel masowy przy rozruszniku ma dobry kontakt? Nie jest uszkodzony?

Sprawdzałem przy wymianie rozrusznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...