Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Reset wyuczonych wartości DPF bez jego wymiany/prania


KingRaider

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając tematy odnośnie DPF zacząłem sprawdzać sobie dpfa 2.0 tdi 2012, stwierdziłem że zrobię adaptacje czujnika ciśnień bo na minusie miałem wartość zmierzoną, ale zacząłem od resetu wartości wyuczonych.. (?)

2062005713_przed_adaptacjaczujnika.PNG.df5054699abbfcb4a34d99170b5efba0.PNG

Więc wpadłem na "super" pomysł i zrestartowałem wartości w basic settings, wygląda to tak,

1597369335_poresecieiadaptacji.PNG.8f931abb776b6bb325fee008ace7adda.PNG

jeździć nie jeździłem jeszcze tyle co odpaliłem,

Czy usunięcie tych wyuczonych wartości to tylko wyzerowanie i on od nowa się zaadaptuje tak jak trzeba czy coś spaprałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzerowałeś ilość popiołu olejowegio.  Wartość 0 oznacza nowy lub wyczyszczony dpf. Nic się tam teraz samo nie zaadoptuje i przywróci. Wartość popiołu będzie powoli rosła w miarę przybywania kilometrów, z tym że wskazane ciśnienue z czujnika ròżnicy ciśnien nie będzie takie jak przy nowym/wyczyszczonym dpfie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz chociaż ile popiołu miałeś nagromadzonego? Wartość ta jest w sumie czystą informacją dla warsztatów by mogil ocenić w jakim stopniu dpf jest zapełniony. Wartości, które wpływają na prawidłową pracę dpf i regenerację to ilość sadzy oraz ciśnienie spalin. Jeżeli nie miałeś więcej niż 175ml popiołu olejowego to  możesz tak nadal jeździć tylko zapisz sobie gdzieś aktualny przebieg i wartość popiołu, którą miałeś (jeżeli pamiętasz). Będziesz mogł wtedy zsumować z nowo wskazanymi. Gdy wartość ta osiągnie 175ml powinieneś dpf wymienić lub wyczyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić, te ml? Jedynie co sprawdzałem to to co na tych dwóch screenach, screen 1 jest przed kasowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu zdjęciach podana wartość jest 0,00l popiołu olejowego (oil ash volume), więc albo ktoś przed Tobą go wyzerował albo oba screeny są po Twoim wyresetowaniu. Kupiłeś to auto niedawno? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakoś 3 miesiące temu, zrobiłem około 5k km, ale po miesiącu był robiony program i usunięcie egr, więc może to skasowało wartości? Przed chipem nie zaglądałem do wartości DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest, jeżeli dpf nie był czyszczony ani wymieniany musiałbyś mieć wartość popiołu grubo ponad 0,15 l przy tym przebiegu. Jeżeli nie kliknąłeś w adaptacjach w vcds na inicjalizację dpf to nie wykasowałeś wartości popiołu olejowego. 

Nie wiem co tuner zrobił programowo ale nie wykluczone, że ma to z tym związek skoro wyłączył egr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Galetto może jakieś informacje na ten temat ?

 

pierwszy screen przedstawia dane które zobaczyłem na początku, dopiero później zacząłem klikać w BS i później to już tak jak na drugim screenie, czyli czy przed czy po wartość 0,00.

 

@Muskel1 czyli szykować się na zrzucanie dpfa? Auto jedzie jak trzeba, ale drży strasznie wydech i szukam trochę na siłę co jest nie tak, wszystko sprawdzone, więc może ten dpf już ma dość :D, chociaż błędów brak

Edytowane przez KingRaider
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KingRaider napisał:

@Galetto 

@Muskel1 czyli szykować się na zrzucanie dpfa? Auto jedzie jak trzeba, ale drży strasznie wydech i szukam trochę na siłę co jest nie tak, wszystko sprawdzone, więc może ten dpf już ma dość :D, chociaż błędów brak

Jakie masz ciśnienie spalin (czujnik różnicy ciśnień) na wolnych obrotach na luzie i przy 2500 obr/min na luzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

difference pressure na wolnych 2-3hPa, sandał w podłogę na luzie to  wskakuje na 20 i spada na 17-18 i tak się utrzymuje, jeśli to ma znaczenie to na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć zdjęcia, ale jak zaglądałem przy wymianie sprzęgła to wyglądał że jest :D, zaglądałem od dołu bo nie demontowałem dpfa do ściągnięcia skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości ciśnień są dość niskie jak na 255 kkm i nie czyszczony dpf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...