Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Witam :) szarpie na 7biegu pod góre S-tronic audi Q5


Jakim7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy,szukam tematu,moze byl poruszany,Audi Q5 2017 szarpie pod obciazeniem (pod górke) na 7biegu,czasami na 6biegu równiez,ale tylko na nizszych obrotach,miedzy 1300-1800obrotów,(po wcisnieciu gazu i redukcji biegu na nizszy,co za tym idzie zwiekszeniu obrotów,szarpanie ustépuje)skrzynia S-Tronic 7biegowa,(swiece,wtryski sprawdzone)filtr paliwa wymieniony,adaptacja skrzyni zrobiona,przebieg 200tys,nr.vin.WAUZZZFY1H2004182

Edytowane przez Jakim7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jakim7 napisał:

Witam,jestem nowy,szukam tematu,moze byl poruszany,Audi Q5 2017 szarpie pod obciazeniem (pod górke) na 7biegu,czasami na 6biegu równiez,ale tylko na nizszych obrotach,miedzy 1300-1800obrotów,(po wcisnieciu gazu i redukcji biegu na nizszy,co za tym idzie zwiekszeniu obrotów,szarpanie ustépuje)skrzynia S-Tronic 7biegowa,(swiece,wtryski sprawdzone)filtr paliwa wymieniony,adaptacja skrzyni zrobiona,przebieg 200tys,nr.vin.WAUZZZFY1H2004182

Jakieś błędy ?

Filtry i olej w skrzyni byly zmieniane  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych bledów,olej i filtr wymieniany 50tys.temu,mechanior zasugerowal ze moze tarczki w skrzyni,ale z tego co wiem,w poprzednim aucie ,jak byly tarczki slabe,to auto pod górke nie moglo ruszyc,tzn.tak jak na pólsprzegle ruszalo,tutaj pod górke zero problemów przy ruszaniu,poza tym zmienia biegi w miare normalnie,szybko,czasami szarpnie z 1na 2,i z 2na 3 i czasami przy dojezdzie do skrzyzowania,przy zrzucaniu z 2na 1 tez szarpnie....nie wiem,moze mechatronika,szczerze to nie znam sie,mechanicy z tego co zuwazylem tez nie bardzo ;)...sorki za brak inetrpunkcji,pisze z komputera angielskiegojezycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, H4mm3R napisał:

Soft w skrzyni był aktualizowany?

tak,soft aktualizowany w lipcu,wtedy jeszcze nie bylo problemów z szarpaniem,zrobiony dlatego ze za wczesniej jak dla mnie biegi zrzucal na wyzsze,po szarpaniu zrobiona adaptacja bez rezultatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechatronika głupieje, wygląda na to że czas na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujesz takie "kopnięcia" przy redukcji biegów lub zmienie na wyższy to najprawdopodobniej zespół mechatroniczny nawala..jeśli są jakieś dziwne objawy przy ruszaniu,  występuje szarpanie to najczęściej kosz sprzęgłowy.. nie wiem czy te nowe skrzynie nazwać bardziej "miną" czy studnią bez dna:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...