Skocz do zawartości
IGNOROWANY

udostępnienie internetu z telefonu


posadka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie czy w waszych audi a4 b9 możecie udostępnić z telefonu internet?

miałem wcześniej b9 i tam taka opcja była a w tej co mam teraz nie ma takiej możliwości w ustawieniach połączenia danych jest na szaro 

mam slot na kartę sim w jednostce tam też miałem ale tam łączyłem się bez problemu koło połączenia tel na MMI miałem lte 

co może być przyczyną?

łączy się tylko tel,książka,sms,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że w tamtej A4 tak było. To działa odwrotnie. To w  aucie można było udostępnić Hotspot dla innych urządzeń a nie odwrotnie. Pod warunkiem, że auto miało wykupione ważne licencje. Nie da się i nie dało udostępnić internetu z telefonu dla jednostki mmi.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego na pierwszym zdjęciu obok symbolu połączenia z tel jest znaczek Lte tak miałem w starej audi i nie musiałem robić zadnego hotspotu by łączyć się z audi conect starczy że tel był połączony

drugie zdjęcie przedstawia obecną i nawet gdy połącze się robiąc hotspot ustawienie połączenia danych jest nie dostępne

20220108_162521.jpg

20220107_122811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz tu podstawowe rzeczy. Miałeś 2 symbole anten, ponieważ jedna jest od telefonu a druga jest od mmi (w zależności od tego czy w slocie znajduje się karta SIM. Jeżeli nie to pokazuje zasięg wbudowanej w MMI eSIM).

Połączenia audi connect odbywają się tylko poprzez ważne wykupione licencje (które były jeszcze aktywne w starym A4). 

I jeszcze raz powtórzę, nie da się udostépnić internetu z telefonu dla mmi. To działa tylko na odwrót.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję 

dlatego jest te forum żeby ktoś mądrzejszy się wypowiedział

a może wiesz co zrobić z tym mam przy kluczykach kod do aktywacji audi conect dopiero zobaczyłem że jest pod zdrapką i tu mam problem 

miesiąc temu w my audi miałem możliwość dopisania tego kodu wczoraj jak zobaczyłem że ten kod jest pod zdrapką chciałem wpisać a tu już nie ma możliwości dzwoniłem do wsparcia audi i kobieta mi powiedziała że moje audi nie ma wsparcia zdalnego to ja się pytam po co go dali to ona mi że musieli się pomylić sprzedając audi dla mnie to jakieś chore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Wrzuć do tego działu VIN i poproś o rozkodowanie. Będzie tam widać jake auto miało wyposażenie fabryczne i czy usługi były aktywne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tych ikonek od zasięgu lte w dolnym lewym rogu. Ostatnio aktualizowałem soft mmi (do MHI2Q_ER_AUG22_P5092_MU1329) i nie mam już tych ikonek, były dwie choć nie mam karty sim w jednostce, teraz jest jedna od telefonu. Czy na nowym sofcie już nie pokazuje tej drugiej czy coś jest nie tak? Po podłączeniu telefonu przez BT pokazuje teraz dodatkowo operatora z którego korzysta telefon w prawym dolnym rogu i rozmowy działają.

Co do wifi to u mnie w MMI jest opcja włączenia klienta wifi, wyszukuje mi hotspot ustawiony na telefonie i się łączy do niego, ale nie wiem w jakim celu bo chyba neta nie dostaje, w każdym razie mapy z widokiem satelitarnym w ten sposób nie działają, próbowałem na szybko i bardziej się nie zagłębiałem. Zauważyłem też że w patchu M.I.B. jest jakaś opcja do uaktywnienia klienta wifi, więc może jest jakiś sposób na neta w mmi z hotspota telefonu ( bo po co by była opcja klienta wifi?)

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być karty SIM w slocie aby pokazywało drugą antenę. MMI ma wbudowaną eSIM i to z tej karty powinno pokazywać tę antenę. Zresetuj MMI jeżeli to nie pomoże to w ustawieniachvw MMI jest w menu podpunkt "wyłącz moduł danych". Wyłącz go i włącz ponownie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł danych już wyłączałem (wtedy właśnie uaktywnia się opcja klienta wifi w MMI) i włączałem, nic to nie dało. Usługi Audi już mam chyba nie aktywne więc po co jest potrzebne połączenie eSIM ?  do SOS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eSIM potrzebne jest do usług na żądanie.  Nawet gdy licencje nie są aktywne antena nadal powinna być widoczna i powinno pokazywać zaśęg sieci.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 16:51, Muskel1 napisał:

I jeszcze raz powtórzę, nie da się udostépnić internetu z telefonu dla mmi. To działa tylko na odwrót.

Oj to chyba nie do końca prawda bo ja również udostępniłem internet w telefonie dla mnie. Po udostępnieniu mogłem wejść w usługi connect. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci odpowiedział na to pytanie ale nie wiem ?. Nie interesowałem się jeszcze tym. Jedyne co Ci mogę powiedzieć bo kiedyś to sprawdzałem to wersję programu mam 0442. Mam nadzieję że Ci coś to powie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz dużą nawigację z pokrętłem Touch. Usługi Connect funkcjonują tylko z wykupionymi licencjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Wiem że po udostępnieniu internetu z telefonu działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciałbym odgrzać temat gdyż również gdzieś mi po drodze zniknęła ikonka od eSIM/ SIM i WLAN (wcześnie miałem to, duża navi). Podczas ustawiania głównego użytkownika w myAudi to nie pozwoliło mi dokończyć tematu. Gdzie jest możliwość w MMI wyłącz moduł danych ??? Dodam że jak łącze się ze swoją siecią WiFi w domu lub punktem udostępnionym na tel to samochód pokazuje że zostało połączone poprawnie ale nadal nie ma żadnego zasięgu i nic więcej nie mogę zrobić. 

67414674830__603C0A8E-14D8-44DE-9C4C-C770C4A08DB2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz po kolei jak deaktywować moduł danych.

Skrolujesz na ustawienia, następnie na menadżera połączeń, następnie na połączenia danych, następnie na ustawienia online i na wyłącz moduł danych.

20231107_213521.jpg

20231107_213532.jpg

20231107_213549.jpg

20231107_213649.jpg

20231107_213700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...