Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 1.8t lpg reduktor i brak możliwości zmiany cisnienia


adioss995

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas jazdy na lpg auto zaczęło poszarpywac podłączyłem pod lpg kompa i tam cisnienie skacze od 2 do 3 bar odlaczylen map sensor podłączyłem z powrotem i teraz cisnienie cały czas 1.8bar na pb i lpg poza tym  reduktor nie reaguje na śrubę do zmiany cisnienia i podczas dodawania gazu cisnienie spada różnie np do 0.9bar

 

Reduktor 67r-014619

 

Czy to wina reduktora ? Zestaw naprawczy pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawić się w zestawy naprawcze, a po tych nr co wstawiłeś to pewnie czerwony acr01? Bardziej obstawiałbym uszkodzony mapsensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czerwony 

 

Jak wyciągnę ten wężyk od reduktora co idzie do kolektora sacego gdzie jest trójnik i idzie dalej do mapsensora  to widac ze cisnienie spada ze ten map sensor pracuje bo np cisnienie spada wtedy do 1.20bar ale jak bym nie  kręcił sruba od zmiany cisnienia to nawet o 1 setną nie drgnie wskazanie   i teraz nie wiem mówisz że to może być on ?

 

Błędów brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adioss995 napisał:

np cisnienie spada wtedy do 1.20bar

Piszesz o ciśnieniu reduktora czy wartości podciśnienia? Spuść gaz między reduktorem, a wtryskami i sprawdź czy map pokazuje jakiekolwiek wartości dla ciśnienia gazu. Jeśli tak to jest uszkodzony.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak wczoraj ale nie pamiętam jak to wyszło muszę dzisiaj zobaczyć ale wydaje mi się że bylo 0 jak trzymałem map sensor w rękach i był podpięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem trzymając map sensor w rękach i cisnienie 1.16bar jak w niego dmucham w ten cienki wężyk od kolektora ssacego to ta wartosc spada jak ciagne wartosc idzie w gore  

 

Czyli rozumiem że to map sensor do wymiany ?

20220110_164141.jpg

20220110_164148.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP tym cienkim wężykiem mierzy podciśnienie więc jeśli w niego dmuchałeś i zmieniały się wartości MAP to znaczy, że działa.

Jak masz od kogo to podmień na taki map albo zmierz manometrem faktycznie ciśnienie na listwie i będziesz wiedzieć czy reduktor puścił czy map. Znałem przypadek, gdzie pokazywało na dębowo 1,8b ciśnienie gazu i też nie reagowało na kręcenie śrubą i winny był ten czujnik ale ja nie będę Ci wmawiał co masz wymienić. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

MAP tym cienkim wężykiem mierzy podciśnienie więc jeśli w niego dmuchałeś i zmieniały się wartości MAP to znaczy, że działa.

Jak masz od kogo to podmień na taki map albo zmierz manometrem faktycznie ciśnienie na listwie i będziesz wiedzieć czy reduktor puścił czy map. Znałem przypadek, gdzie pokazywało na dębowo 1,8b ciśnienie gazu i też nie reagowało na kręcenie śrubą i winny był ten czujnik ale ja nie będę Ci wmawiał co masz wymienić. 

Podpiąłem trójnik przed listwą wtryskową i manometr i masz racje manometr reaguje na podnoszenie zmniejszanie ciśnienia natomiast na komputerze ciśnienie stoi 1,79- 1.81bar to chyba w takim razie bedzie ten map sensor 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na alexa ps i będziesz miał problem z głowy. Wytrzymuje dłużej niż staga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 15:55, adioss995 napisał:

Juz zamówiłem tego ps-04 wczoraj 

Też zmieniałem go ostatnio. Znajomy gaziarz powiedział mi że wymieniają ich teraz na potęgę, strasznie spadła jakość części od AC :(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez znaczenia też poprawność montażu. Dalej się widuje map sensor przed filtrem fl, oraz jak ktoś stosuje zwykłe papierzaki to po tyłku dostaje zarówno map jak i wtryskiwacze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przem8 wymiana map sensora pomogła i mam pytanie 

 

czy cisnienie gazu 1.40bar może być ? 

Mnożnik zaczyna sie od 1.3 na koncu poniżej 1 (jest to juz po ustawieniu po logach według sondy)

nie chciało mi sie specjalnie jeździć za bardzo i sczytywać map  ale ustawiłem gaz po sondzie i na razie mapa gazu rysuje sie poniżej pb czy jak ustawie gaz po sondzie to moge nie patrzeć na mape pb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ciśnienie takie jakie jest robocze (po autokalibracji w programie). Jak będzie o 0,1b większe to nic się nie stanie. Gaz ustawiasz tylko po korektach. Mapki tylko mogą nakierunkować, że coś jest nie tak ale na nie się nie patrzy.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...