Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpadający pedał hamulca przy ostrym hamowaniu I blokowanie się w tym czasie kół


Patryk85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu zapaliły mi się kontrolki abs esp I zaczęła mrugać ta od ręcznego. Auto zostało oddane do mechanika oczywiście problem nie został rozwiązany.

Audi a4 b6 2002 1.9tdi avf 130km Quattro

Sterownik pompy oddałem do elektromechanika który naprawił go I zakodował. Kontrolki pogasły. Ale niestety problem pojawił się w momencie gdy chciałem sprawdzić czy działa abs I esp. Esp działa natomiast abs nie, przy ostrym hamowaniu pedał wpada w podłogę I koła stają w miejscu nawet gdy puszcze nogę z hamulca on dopiero po powiedzmy sekundzie odbije. Hamulce zostały Odpowietrzone. Na komputerze pokazywał się błąd czujnika ciśnienia pompy abs esp ten wkręcany. Czujnik został założony inny. Niestety bez rezultatów, dalej jest to samo. Dodam jeszcze że pompa która mam teraz w audi to ta która była w momencie gdy kupiłem to auto I wtedy abs działał normalnie więc stwierdziłem że oddam do naprawy elektronikę, a stwierdziłem tak dlatego ze gdy auto było u mechanika została założona cała druga pompa o tych samych numerach I działo się dokładnie to samo. Mechanik stwierdził że kanaliki w pompie lub uszczelniacze są uszkodzone. Więc założona została stara pompa o numerach 8E0614517A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 19:07, Muskel1 napisał:

Pompa do wymiany.

Z tego co zauważyłem wynika ze blokuje się lewe przednie koło. Tak samo było na innej pompie z która stwierdził mechanik że jest coś nie tak. Założona została więc ta która była w momencie kupna auta I działała normalnie potem zaświeciły się kontrolki i się zaczęło. 

Więc skoro teraz na zupełnie innej pompie jest to samo I tak samo została zakodowana błędy Poznikały. (Został naprawiony sterownik) To może teraz szukać przyczyny w zacisku hamulca tłoczku lub przewodach? 

 

Edytowane przez Patryk85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...