Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z datą produkcji oraz 1 rejestracją pojazdu


Arbatorix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Mam dość poważny problem, otóż kilka dni temu kupiłem Audi A4B5 2.4 Quattro , niestety po podpisaniu umowy dopiero w domu popatrzyłem do dokumentów
i tam okazało się że jest poważny bubel. Po Vin wychodzi że wyprodukowany w 2000 roku a w dokumentach jest jako 2017 :/ 
tak samo 1 rejestracja wychodzi że niby w 2017 to samo widnieje w karcie pojazdu  a na umowie z gościem napisałem że rocznik 2000. Byłem na Okręgowej stacji i diagnosta powiedział że trzeba załatwić datę pierwszej rejestracji  w Niemczech 

od sprzedającego wiem tyle że poprzedni właściciel sprowadził samochód w zeszłym roku i mam z nim kontakt tylko o co pytać gdzie coś załatwić 

i teraz pytanie co dalej bo ja już nie wiem co gdzie załatwić :/ samochód kupiony w innym województwie \]

 

pomocy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto sprowadzone z Niemiec to powinieneś mieć w dokumentacji niemiecki Brief (kartę pojazdu). Masz taki?

Na jakich dokumentach jest ta niewłaściwa data? Jakie masz dokumenty pojazdu?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Arbatorix napisał:

Witam serdecznie 

Mam dość poważny problem, otóż kilka dni temu kupiłem Audi A4B5 2.4 Quattro , niestety po podpisaniu umowy dopiero w domu popatrzyłem do dokumentów
i tam okazało się że jest poważny bubel. Po Vin wychodzi że wyprodukowany w 2000 roku a w dokumentach jest jako 2017 :/ 
tak samo 1 rejestracja wychodzi że niby w 2017 to samo widnieje w karcie pojazdu  a na umowie z gościem napisałem że rocznik 2000. Byłem na Okręgowej stacji i diagnosta powiedział że trzeba załatwić datę pierwszej rejestracji  w Niemczech 

od sprzedającego wiem tyle że poprzedni właściciel sprowadził samochód w zeszłym roku i mam z nim kontakt tylko o co pytać gdzie coś załatwić 

i teraz pytanie co dalej bo ja już nie wiem co gdzie załatwić :/ samochód kupiony w innym województwie \]

 

pomocy :/

Znajdź kontakt i pogadaj z jakimś rzeczoznawcą samochodowym działającym na terenie Twojego wydziału komunikacji. 

Mi kiedyś taki rzeczoznawca bardzo dużo pomógł podczas tylko rozmowy telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał:

Czy auto było już zarejestrowane w PL?

Tak, jest zarejestrowany w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał:

Skoro auto sprowadzone z Niemiec to powinieneś mieć w dokumentacji niemiecki Brief (kartę pojazdu). Masz taki?

Na jakich dokumentach jest ta niewłaściwa data? Jakie masz dokumenty pojazdu?

Briefu niestety nie mam to poprzedni właściciel sprowadził i twierdzi że wszystko zostło zabrane przy rejestracji pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arbatorix napisał:

Briefu niestety nie mam to poprzedni właściciel sprowadził i twierdzi że wszystko zostło zabrane przy rejestracji pojazdu

W WK powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

W WK powinno być.

Czyli trzeba poprzedniego właściciela trzeba ogarnąć żeby wystosował pismo do WK o dokument ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich dokumentach widnieje ta niewłaściwa data?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał:

 

Na jakich dokumentach jest ta niewłaściwa data? Jakie masz dokumenty pojazdu?

Dowód rejestracyjny pojazdu w Polsce 

kartę pojazdu polski

ubezpieczenie 

Dokument Homologacji z Niemiec 

wiecej nie mam nic 

a błąd występuje i w karcie pojazdu oraz w dowodzie rejestracyjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musisz skontaktować się z urzędem, który te dokumenty wydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Więc musisz skontaktować się z urzędem, który te dokumenty wydał.

A mogę to zrobić osobiście czy potrzebuje do tego poprzedniego właściciela ? Zarzeka się że auto wyrejestrował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyliłeś się w odczytywaniu? Może tam pisze data pierwszej rejestracji w PL? Bo skąd nagle 2017 r. skoro auto z roku 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arbatorix napisał:

A mogę to zrobić osobiście czy potrzebuje do tego poprzedniego właściciela ? Zarzeka się że auto wyrejestrował

Zadzwoń i zapytaj. Powiedzą Ci. Jakby nie było  Ty jesteś teraz właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał:

A nie pomyliłeś się w odczytywaniu? Może tam pisze data pierwszej rejestracji w PL? Bo skąd nagle 2017 r. skoro auto z roku 2000?

No i to jest właśnie dziwne .. skąd to 2017 twierdzi że to pomyłka urzędnika  

data pierwszej rejestracji w PL to 2021 czyli to by się zgadzało według tego co mówił bo i jest jeszcze przegląd ważny właśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowo też mi teraz opisać co i jak jest ciężko bo w pracy jestem aktualnie 

Dokładne dane mogę podać jutro około godziny 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...