Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z odpalaniem


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam poważny problem z moją A4 rok 1995 1.9TDI 90 KM. Nie chce mi odpalać rano musze chełtać około 7 razy żeby zaskoczył jak odpali to już później jest ok dodam że świece zostały wymienione na nowe zaworek przeciw zwrotny na filtrze również, do tego czujnik od mwody był walnięty też wymieniłem . Jak przekręce kluczyk nie chcą się grzać świece natomiast jak odepne kostke od czujnika wody to wtedy grzanie świec mam i moge odpalić bez problemu gdzie szukać usterki. Vagiem też był sprawdzany i tylko był błąd czujnika ale został on wymieniony. i powinno chodzić .BARDZO PROSZE O POMOC bardzo prosze.. :cry:

[ Komentarz dodany przez: Murzyn: 02-04-2007, 18:28 ]

prosze o zapoznanie sie z regulaminem i nazwanie porzadnie tematu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie regulamin jest zapoznany a także w dziale newbie przywitałem się ze wszystkimi.

[ Dodano: 02-04-2007, 18:36 ]

Bardzo prosze o pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jeżeli mi odpali to później nie ma żadnego problamu z odpaleniem dziś zawiozłem do mechanika powiedział że może być zerwany klin na wale i mogło przestawić rozrząd ale co ma to ,wspólnego. :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku ponoć jest ok ile powinien wynosić to może jutro coś podpowiem mechanikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicznie na pompie ok 3stopni, jak sprawdzasz vagiem to chyba 48-51 :rolleyes: poszukaj bylo na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro sprawdze na Vagu jaki jest kąt wtrysku. ale wydaje mi siędziwne bo mi świec wogule nie grzeje a powinien jak odepne czujnik od wody to grzeje i zapala na tyk przekaźniki też są w pożo.ale jak zapali to idzie jak burza zobacze wszystko jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp cieczy jest uszkodzony kup jakis porządny i będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro sprawdze na Vagu jaki jest kąt wtrysku. ale wydaje mi siędziwne bo mi świec wogule nie grzeje a powinien jak odepne czujnik od wody to grzeje i zapala na tyk przekaźniki też są w pożo.ale jak zapali to idzie jak burza zobacze wszystko jutro

to ze po odpieciu czunika furmanka zapala to nie znaczy ze czujnik jest walniety .... bez czujnika ECU zalewa max dawke paliwa i zapala grzanie swieczek stad brak (teoretycvzny) problemow z odpaleniem furmanki ....

P.S w dzisiejszych temp grzanie swiec nie ma najmniejszego znaczenia (jest za cieplo :exclaim: ) wiec zostaw to w spokoju ....

zrob diagnoze Vag'iem ,sprawdz kat wtrysku bo podejrzenia mechanika sa jak najbardziej słuszne :exclaim: (wiecej na ten temat dowiesz sie w opcji szukaj :wink: )

p.s czy przy ciezkim odpalaniu dymi na biało ... :question:

czujnik temp cieczy jest uszkodzony kup jakis porządny i będzie wszystko ok

zbyt pochopna diagnoza .... obawiam sie ze bledna .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego czujnik wymienony i powinno być ok a co do dymu to każdy traktorek puści dymek przy odpalaniu wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego czujnik wymienony i powinno być ok a co do dymu to każdy traktorek puści dymek przy odpalaniu wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

i znowu jestes w błedzie .... :wink:

wydaje mi się że to szary dymek był ale puźniej już nie puszcza żadnego dymku

a moze biało/szary .... :question: ... :wink:

p.s czekam na dalszy rozwoj wydarzen ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że pod ten kolor podchodzi o 15 ide do mechanika po odbiór ciekaw ile mnie skasuje przy okazji zapytam się jaki jest kąt wtrysku .może mi powie :twisted: ostatnio byłem u niego to skasował mnie 40 zeta za samopodpięcie i mówił że nie było błędów tylko czujnik walnięty i wymienił zobaczymy czy coś pokombinował

[ Dodano: 04-04-2007, 09:03 ]

Witam właśnie wróciłem od mechanika i aż mi włosy zdembiały już wiem jaki był poroblem z odpaleniem wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800 zeta a litanie napisał na kartce i mówił że powinienem sie zmieścić w 2500 tyś z naprawą. przede wszystkim 4 wahacze pewnie wezme FEBI bo słyszałem że one są z wyższej półki klocki hamulcowe 4 szt wentylator od chłodnicy chodzi o to śmigło :cry: łożyska w kołach i najprawdopodobnie łożysko od sprzęgła bo jak wcisne to sie lekko tłucze tylko nioewiem czy takie łożysko same można wymienić czy trzeba całe sprzęgło . To tylk ach powiedział również że pozostałe dwa wtryski można przeczyścić pasowało by ewentualnie wymienić POZDRAWIAM WSZYSTKICH No to sie troche kasy pozbęde :cry::cry::cry::cry:

[ Dodano: 04-04-2007, 09:04 ]

I co otym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800

nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dość dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienił dwa wtryski i napisał kartke co trzeba jeszcze wymienić za wtryski skasował mnie 800

nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dość dużo ?

za 800 zeta mozna kupic komplet nowych wtryskiwaczy ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat został już wyczerpany więc pozwole sobie go zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...