Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S tronic - nagle zniknęły biegi ?


galuz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Mam dość zagadkowy problem ,gdyż rano pojechałem na chwilkę, wróciłem po godzinie chciałem dalej jechać a tutaj awaria przekladni komunikat, i ani do przodu ani do tyłu, ato nie chce jechać  .Mechanik podłączył się wyszło błąd P17F900. Do wymiany 0CK325497H sterownik hydrauliczny. Po wymianie dzwoni do mnie i mówi że dalej auto nie chodzi. Teraz błąd P0C2900 uszkodzona pompa oleju 0CK325583H i dalej błąd P17F900. Oczywiście i ta pompa została wymieniona. Problem nadal pozostał ?. Jestem tutaj swierzy więc jeśli jakieś informacje jeszcze mogę dostarczyć, tak też uczynię:)

20220209_105319.jpg

IMG-20220218-WA0002.jpg

IMG-20220218-WA0005.jpg

Edytowane przez galuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia to mina, czeka Cie ciężka przeprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ciężka do diagnozy i do opanowania. Trzeba szukać informacji na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie walczymy już 3 tyg., I nie wiemy czy teraz mechatronika czy co , bo raczej skrzynia się nie rozsypała, żadnych objawów nie było. Zawsze chodziła Ok a tutaj nagle z nikąd taka akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, galuz napisał:

No właśnie walczymy już 3 tyg., I nie wiemy czy teraz mechatronika czy co , bo raczej skrzynia się nie rozsypała, żadnych objawów nie było. Zawsze chodziła Ok a tutaj nagle z nikąd taka akcja.

Bo im tak odbija, działają 0-1 - kowo.

Mozliwe że mechatronika padła.

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślimy że mechatronika, teraz pytanie jak to można zdiagnozować i czy ewentualnie kupić używaną czy tą regenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można zdiagnozować czy to na pewno mechatronika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziła ok? nie było kopnięć przy redukcji biegów lub nie przeciągała biegu? wymieniałeś olej? przy jakim przebiegu taka awaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chodziło Ok, nic się nie działo, nie szarpało też nic nie słyszałem. Olej co 60tkm wymieniany,  przebieg 153tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj ja do warsztatu ktory profesionalnie zajmuje sie skrzyniami ...Np. Lisie Kąty ,lub MSM Kiekrz ,zanim wymieniesz dalsze nie potrzebne rzeczy...ja tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie poleciała mechatronika do Lisich Kątów, sprawdzą zobaczymy co dalej,  skrzynia sama w sobie raczej się nie rozsypała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie były weryfikowane, ale chyba jakiś objaw by był jak by się coś działo. Wszystko chodziło super byłem zadowolony nagle wyskoczył błąd i ani do przodu ani do tyłu. 

Edytowane przez galuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, auto jedzie po dwóch miesiącach przerwy, usterka okazała się uszkodzeniem mechatroniki. Najlepsze jest to że była w lisich kątach na sprawdzeniu i regenercji,  wróciła nadal uszkodzona. Więc zakupiona nowa za 2300€  auto hula. Wnioski wyciągnijcie sami.Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RALF76 napisał:

mechatronika 2300euro? czy zł?

Chciałbyś w zł, jednak jest w Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...