Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki przepływomierz do A4 B6 1.8T?


Adrian1800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jaki jest oryginalny przeplywomierz do Audi A4 B6 1.8T BFB i jakie ma numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z tymi numerami co pisał kolega wyżej, a dostałem taki,czy to jest to samo i bedzie poprawnie działać w b6 1.8T BFB

20220317_200230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten sam, tamten ze starym numerem został wycofany z produkcji i zastąpiony tym ze zdjecia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tylko naklejka na pudełku taka jest, jaki jest numer na obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ten temat, oryginalnie był montowany BOSH na pierwszy montaż o tych numerach 0280218063? A obecnie numery zostały zamienione na Bosch 0 280 218 340 tak? Sam chce ją wymienić więc koszt jakiś około 360zł na allegro więc cena adekwatna do OE - pytam żeby się nie wkopać w jakiś zamiennik? Gdzieś również czytałem że jak kupować przepływomierz to tylko od BOSH prawda to jest?

 

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch 0 280 218 340 taki jest teraz dostepny i to jest org przepływomierz, smiało brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 09:42, Łukasz13 napisał(a):

Bosch 0 280 218 340 taki jest teraz dostepny i to jest org przepływomierz, smiało brać.

A jeszcze pytanie powinno się wraz z nową przepływką wymienić odrazu filtr powietrza na świeży? Bo miałem jakoś pół roku temu wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie dziś właśnie się pytałem w osiedlowym sklepie samochodowym o tą OE przepływke z Bosha i cena jaką usłyszałem to 420zl, a sam wkład coś 300 zł, gdzie na allegro znalazłem za 360zl cała OE Bosh kompletną więc skąd taka różnica cen? Do szika nawet nie dzwoniłem bo tam pewnie jeszcze drożej mi powiedzą ?

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wkładów samych boscha więc pewnie chodzi o pierburga za 300, nowka oe najtansza ok 340 na allegro, w dobrym sklepie internetowym nawet za ok 320 mozna kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2023 o 15:14, Łukasz13 napisał(a):

Nie ma wkładów samych boscha więc pewnie chodzi o pierburga za 300, nowka oe najtansza ok 340 na allegro, w dobrym sklepie internetowym nawet za ok 320 mozna kupić.

Tak chodziło o pierburga, ale to dobry pomysł pierwsze o tym usłyszałem?

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten OE z tej strony bo najtaniej było:

MOTOSTACJA.COM

0 280 218 340 ➤ BOSCH PRZEPŁYWOMIERZ POWIETRZA 0 280 218 340 ➤ już od 331.00 zł ➤ - najtańsze części samochodowe premium, szybka dostawa z gwarancją.

Stary org od nowości faktycznie miał numery 0280218063, ten nowy ma 0 280 218 340, ale niby wszystko identyczne ta sama fabryka produkcji Made in Germany jak ten z 1 montażu od nowości. Najważniejsze co zauważyłem auto przestało mieć muła, stało się o wiele żywsze i mocniejsze w partiach obrotów 1k do 2,5k silnik stał się bardziej elastyczny. Powyżej tych obrotów jak już turbina zaczyna łapać to wogole rakieta bez porównania.. Spalanie wydaje mi się mniejsze. Teraz nie trzeba mu cisnąć żeby to chciało jechać. Aha i zniknęły mi te głupie szarpnięcia!! Co pisałem że czasami po dodaniu gazu energicznie potrafi szarpnąć. Same plusy, nie żałuje wydanych pieniędzy, kto się zastanawia śmiało kupować,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 20:31, Muskel1 napisał(a):

To nie jest OE tylko zamiennik.

To jaki według CB jest OE? Ale ten też daje radę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...