Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana wyświetlacza w RNS-E


zorp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z PT audiforumowiczów wie gdzie kupić nowy wyświetlacz do RNS-E? Może ktoś słyszał o uszkodzonej navi ze sprawnym wyświetlaczem? Jakiś serwis to sprowadza?

Ku przestrodze. Moje dziecię odkurzało auto i "przyssało" wyświetlacz do rury od odkurzacza. Nic nie pękło i wszystko wydawało się OK. Po włączeniu navi ekran wyświetlał czytelne menu ale w dziwnych kolorach, głównie białym. Czasami po popukaniu w ekran pojawiała się normalna wizja po czym ostatnio po nagrzaniu się auta wewnątrz wyświetlacz zbielał całkowicie i lipa. Uwaga z odkurzaniem!

Pozdrawiam licząc na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z navi service , może doradzą (google), lub inna firmą zajmująca sie navi, ewentualnie szperaj na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z PT audiforumowiczów wie gdzie kupić nowy wyświetlacz do RNS-E? Może ktoś słyszał o uszkodzonej navi ze sprawnym wyświetlaczem? Jakiś serwis to sprowadza?

Ku przestrodze. Moje dziecię odkurzało auto i "przyssało" wyświetlacz do rury od odkurzacza. Nic nie pękło i wszystko wydawało się OK. Po włączeniu navi ekran wyświetlał czytelne menu ale w dziwnych kolorach, głównie białym. Czasami po popukaniu w ekran pojawiała się normalna wizja po czym ostatnio po nagrzaniu się auta wewnątrz wyświetlacz zbielał całkowicie i lipa. Uwaga z odkurzaniem!

Pozdrawiam licząc na pomoc.

ebay.com

http://cgi.ebay.com/Toshiba-6-5-TFT-Display-for-AUDI-RNSE-BENZ-Porsche_W0QQitemZ170301454482QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item170301454482&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=%7C301%3A0%7C293%3A2%7C294%3A30

Drogo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już za bardzo nie ryzykujesz wiec może wyjmij sam navi. Z tego co widziałem jak zakładałem swoją, zdemontowanie wyświetlacza nie jest bardzo trudne. Możesz posprawdzać czy to nie będzie problem z jakimś podłączeniem czy coś takiego.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwarstwił sie i tyle.

też na to stawiam... szkoda że odkurzacz nie był jakiś starawy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest światełko w tunelu! Węszę, sprawdzam, pytam. Jak zakończę to przedstawię Wam konkretne rozwiązanie :)[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 08:37_________________________________________________Zakończyłem sukcesem naprawę wyświetlacza w RNS-E. Garść przydatnych informacji:

1.Jak już wspomniałem ekran „zbielał” po bliskim kontakcie z rurą do odkurzacza. Na początku intensywne pukanie przynosiło rezultat i zaskakiwał. Bielał coraz częściej i wreszcie ostatecznie odmówił współpracy.

2.Zdemontowałem ekran, rozebrałem go, pod lupa sprawdziłem wszystkie styki, może jakiś „zimny lut” albo przerwanie na stykach. Dokładnie przeczyściłem wszystko, zamontowałem do navi i...lipa! Nic to nie dało.

3.Jest to wyświetlacz typu TFT, numer mojego ekranu to: LTA 065B091 D, inne cechy spisane z obwodu drukowanego: NEP70-AB091 111 38JH1. Ustaliłem, ze taki ekran można kupić na E-Bay z tym, że koszt bez przesyłki to około 400 Euro. Jak łatwo zauważyć to tyle ile cena używanej RNS-E na tymże Ebay-u :) Wyświetlacze te można też kupić w hurtowniach elektroniki:

http://www.powercomponents.nl/webshop/catalog/550.htm

Wystarczy wpisać numer części do szukałki. Nie próbowałem zakupu.

4.Mieszkam blisko granicy i znam języki, więc nawiązałem kontakt z pobliskimi serwisami w Niemczech. Obaj panowie serwisanci dobrze znają te objawy więc pewnie problem pojawia się częściej. Obaj bardzo zachęcali do wyłania ekranu do naprawy. Przybliżony koszt określili na 280 i 320 Euro w wypadku naprawy i 480 Euro w przypadku wymiany ekranu.

5.Zacząłem szukać używanego ekranu albo używanej navi na Allegro. Nie było.

6.Zacząłem rozpisywać e-maile do wszystkich navi serwisów w Polsce. Dostałem kilka odpowiedzi w stylu: ”Chyba nie sądzisz, ze gdybym miał coś tak cennego jak ekran do RNS-E to sprzedałbym go...”. Znalazłem używany niesprawdzony ekran za 1100 zł plus wysyłka. Po jakimś czasie trafił się tańszy za 600 zł. Pojawiła się iskierka ale szukam dalej.

7.Pomyślałem o zamiennikach. Ustaliłem na stronach dyskusyjnych, że podobne wyświetlacze TFT montowane są w Mercedesach i w Oplach. Udało mi się ustalić, że ekrany o numerze części LTA 065B090 są montowane w CID (Color Info Display) z systemem CD70/DVD90 w Oplach Astra H, Vectra C i Zafira B. Numer części OPEL KS 13111166.

8.Róznica pomiędzy wyświetlaczami *091* z RNS-E i *090* z Opla polega na tym, że w RNS-E ściemnianie ekranu sterowane jest sygnałem CAN, a w Oplach ściemnia się przez włączanie świateł (podobno-nie sprawdzałem). Goście z Holandii żalili się, że po zamontowaniu wyświetlacza z Opla nie działa regulacja jasności. Obejrzałem zdjęcia. Oba wyświetlacze są niemalże identyczne, ten z Opla (*090*) ma jedynie wyprowadzone dwa nieco grubsze osobne przewody. Być może jest to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto ma RNS-E zamontowane przez CAN Bus Adapter w starszych Audisiach. Być może ktoś, kto ma smykałkę do elektroniki potrafiłby nawet podłączyć ściemnianie do włącznika świateł...? ja szukałem dalej.

9.Zacząłem szukać oplowskiego wyświetlacza w necie i wysyłać e-maile do serwisów elektroniki samochodowej. Generalnie słabo ale znalazłem jednego elektronika, który najnormalniej na świecie podał adres i poprosił o przesłanie części do naprawy. Podał nawet ceny: 250 zł za naprawę, a jeśli okaże się ze matryca jest do wymiany to 400 zł z roczną gwarancją. Byłem bardzo żdziwiony ale...

10.Wysłałem wyświetlacz. Po 10 dniach otrzymałem paczkę i list, że mam go sprawdzić, bo oni nie mają RNS-E ale powinien działać. Podłączyłem i działa. Przesłałem należność przelewem na konto.

11.Jeśli admin uzna, ze to reklama to pewnie usunie ten punkt ale uważam, że to cenny namiar i być może oszczędzi w przyszłości komuś z forumowiczów dużo czasu. Wyświetlacz naprawi p. Marek Śliwiński z Odolanowa, nr tel.: 503776625. Matrycy nie trzeba było wymieniać. Sprawdzony i uczciwy kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za wytrwałość i cierpliwość :good: pewnie się ten kontakt przyda w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...