Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozłączenie akumulatora


DedykOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć posiadam A4 b9 rocznik 2016 z motorem 2.0 TDI quattro 190 ps. Samochód do tej pory sprawuje się świetnie. Skrzynia S-Tronic działa również idealnie. Wszystko wymieniam na czas,oleje,filtry. Dzisiaj podjechałem na mayjnie (jak co tydzień)po odpaleniu Check Engine  nie chcę wyłączyć.. Wszystko sprawne,działa... Pojechałem do mechanika pierwszego lepszego (dzisiaj Sobota) aby się podpiął i zobaczył co może być przyczyną... Podpiął się na programie DELPHI,niby mógł się podłączyć ale nie mógł,wyszed mu błąd bez kodu czy coś takiego... Janusz skasował mnie za to 70 zł i nara. Zastanawiam się,czy jak odepnę aku na 1 minutę to nie narobię sobie jeszcze więcej problemów.... :( I tutaj jest moje pytanie, czy mogę odpiąć aku w tym wypadku,czy skrzynia biegów S-Tronic albo jakaś elektryka nie zwiariuje że powyskakują mi błędy,albo nie odpalę samochodu ??? Jak myślicie ?
PS.Mam jeszcze pytanie! :):whistling: Jak myślicie czy dla zwykłego zjadacza chleba w mechanice OBD Eleven Pro będzie takim sensownym rozwiązaniem dla rozwiązywania tego typu problemów ?Szukam czegoś do mojego pojazdu do 500-600 pln ,tak abym mógł wczytać błąd,ewentualnie podczas wymiany filtra paliwa odpowietrzyć układ,cofnąć zaciski przy wymianie hamulcy z tyłu,takie podstawy żeby z byle pierdołą nie jeździć do mechanika i tracić kasy!!! :) Dzięki wielkie za odpowiedź,życze miłego weekendu :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpinaj Aku bo narobisz więcej biedy, tych 70 zł bym nie zapłacił za nie odczytanie błędu, mógłby spokojnie wezwać policję, chociaż wiedziałby, że sprawa z góry przegrana, bo chciał skasować za nie wykonanie usługi.

Co do OBD Eleven - spoko, błędy odczytasz i trochę idzie tym porobić, przynajmniej tak długo, jak ma się tokeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można takie tokeny doładować np po wykorzystaniu ich ? Czy nowy pierdoln*k trzeba kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tym się właśnie różni wersja zwykła od pro, w pro masz kilka opcji więcej odblokowanych i więcej tokenów na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steve69 napisał:

Za pomocą OBDeleven zrobisz to samo co VCDS.

I tak i nie, przez OBD Eleven łatwiej narobić szkody w aucie, zwłaszcza jak 'sprawdza' się opcje, w tedy dołącza się do grona osób "coś naklikałem, pomuszcie hopaki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo w VCDS, czego były tu już na forum przypadki.

Jakim by narzędziem nie pracować, to należy przy tym myśleć, a nie klikać "na pałę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,rozumiem,oczywiście to nie chodzi o klikanie na pałę,ale o sytuację takie jak dzisiaj,wyskoczył mi check po myciu,człowiek jedzie do mechanika,zapłacił,nic się nie dowiedział,szukaj teraz wiatru w polu... Nie mówię o jakis kodowaniach,zmianach,itp,zwykłe uzytkowanie,rozpoznanie błędu,ewentualne skasowanie i tyle... To samo dotyczy się sytuacji gdzie,wymieniam sobie filtry,olej a z paliwem muszę czekać i umawiać się z mechanikiem żeby w 15 minut zmienił filtr i odpowietrzył układ,dla mnie to jest uciążliwe,lepiej sobie to samemu zrobić... Tak czy owak,dziękuję wszystkim za pomoc,temat uważam za zakończony,Miłego weekendu,ja idę pić piwko! :D Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem, dlaczego kupiłem OBDeleven, a nie VCDS. Zdecydowała ekonomia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy OBD11 obsłuży wszystkie kody błędów w B9 ponieważ jest to stosunkowo nowa platforma i podobnie jak Delphi, możesz mieć tak jak już wyżej napisanłeś, nieznany kod błędu. Klony vcds tak samo często nie nadają się bo odczytują także jako nieznany kod błędu. Najlepszym rozwiązaniem jest ori vcds ale to kosztuje. W zamian otrzymujesz oryginalną wersję z dożywotnimi aktualizacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już sporo błędów z B9 2016-2018 w obd11 i nigdy nie zdarzylo się żeby pokazało 'nieznany błąd'. Jest to na pewno lepsze 'narzędzie' do b9 niż chiński vcds. 

@DedykOOOO znajomy w celu skasowania błędu adblue odłączał aku w B9. Ja mu tego nie polecałem, sam to robił z 3 razy - błędy kasowało, problemu żadnego nie było. Więc możesz spróbować. Ale przecież nie chodzi tutaj o skasowanie błędu a usunięcie jego przyczyny wystąpienia.

A jeśli chciał byś kupić taniej obd11 to mam to pierwsze (białe), dla androida, mogę sprzedać. Ja kupiłem sobie nowszą wersję która działa pod iOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuPiotrek, zamówiłem sobie już obd11 2 generacji wersję PRO na Alle drogo, zobaczymy jak się będzie sprawowało. Oczywiście masz rację, trzeba usunąć przyczynę, chociaż myślę że mogłem gdzieś coś zalać na myjni, ponieważ Check wyskoczył mi od razu, po umyciu samochodu na myjni.. W środę ma mi przyjść ten perdolniczek, zobaczę co pokaże, dam znać jak wszystko poszło. Dzieko

Edytowane przez DedykOOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem obdeleven drugiej generacji jest to, że w planach jest rozszerzenie go poza grupę VW, a to by było w tedy bardzo opłacalne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że warunki użytkowania OBDeleven trochę się zmieniły  :eusathink:

Jeszcze pół roku temu wersję PRO kupowało się do użytku bez limitu czasowego, dożywotnio (ja taką kupiłem).

Obecna wersja PRO to 12 miesięczna subskrypcja. Wygląda na to, że po upływie 12 miesięcy funkcjonalność aplikacji wraca do wersji BASIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz musisz co rok przedłużać. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepsze - jeśli miałeś kod do wersji PRO wydany przed tą zmianą, konto nadal będzie bezterminowo w wersji PRO. Ja tak mam. Niestety na dziś ciężko już dostać taki kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie chłopa!,możesz spokojnie odłączyć akumulator o odczekać z minute,a na przyszłość kup chiński vcds 200zł i większość problemów sam ogarniesz ja takowy posiadam i ogarniam już kilka samochodów z grupy vag wiadomo nie wszystko ale większość spokojnie naprawiam,a ten mechanik co skroił cię na kasę bym mu nie odpuścił dosłownie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem używam chińskiego Vcds 21.3 i jak najbardziej się sprawdza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przyszedł mi wczoraj Obd i sytuacja wygląda tak. Ogólnie miałem 3 błędy. Dwa to jakieś pierdoly. Jeden błąd to elektronika silnika. Kod błędu P26F400... Co to za kod błędu? Ogólnie check już nie świeci ale ten jeden błąd na zapłonie wyskakuje... Niby jakaś pompa, ale temperatura jest w normie, nic się nie dzieje... ??

Edytowane przez DedykOOOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zapisać autoskan i wrzucić go tutaj. Nasi forumowi spece na pewno by coś podpowiedzieli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...