Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Huk podczas jazdy


mihu_wpr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszperałem nieco po forum i wydaje mi się, że przyczynę znam, ale jeszcze Was chciałem koledzy podpytać. Podczas jazdy przy prędkości powyżej 60km/h zaczyna rozlegać się ... huk. Brzmi on nieco jak dźwięk startującego samolotu. Myślałem, że to wina zimowych opon, ale dziś po wymianie na nowe letnie gumy, sytuacja jest taka sama (dodam iż na lewej tylnej alufeldze nie ma pierścienia - akurat się gumiarzowi skończyły). Wydaje mi się iż podczas skrętów w lewo dźwięk jest bardziej donośny (dziś sprawdziłem jadąc na wprost ok 80km/h. Lekko ruszyłem kierownicą w lewo i huk się coraz większy pojawił, wyprostowałem koła i już nieco mniejszy). Czy chodzi tutaj o łożysko lub łożyska, a jeśli tak to jak duży jest koszt wymiany tychże?

Pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie łożyska.Jak nie wiesz podjedz do mechanika sprawdzi od kopa.Koszt ok 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być równie dobrze opony. U mnie nowe zimówki (DOT 4208) w połowie sezonu się z ząbkowały (gówniane Goodyear UG7+) a że równie niskiej jakości miałem letnie opony (helga na hankookach zząbkowanych zostawiła mi samochód) to i mam huk na zimówkach i na letnich.

Oczywiście sprawdzenie łożyska obowiązkowe bo zbyt długa jazda na uszkodzonym łożysku jest niebezpieczna. Koszt łożyska przedniego SKF ok. 170-270zł zależy gdzie i u kogo sie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, dziś jeszcze miałem przyjemność zawrócić sobie w lewo na maxa skręconych kołach. Taki dziwaczny dźwięk się pojawił, jakby szorowanie. Przy tym samym manewrze w prawo odgłosów takich nie ma. Samochód jedzie w czwartek na wymianę sprzęgła, to i łożyska się sprawdzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przyjemność zawrócić sobie w lewo na maxa skręconych kołach. Taki dziwaczny dźwięk się pojawił, jakby szorowanie. Przy tym samym manewrze w prawo odgłosów takich nie ma.

Ja z całego serca sugerowałbym ci podnieść samochód lewarkiem i sprawdzić czy koło nie ma luzów

Objaw o którym piszesz może być ostatnim stadium życia łożyska które być może już obróciło się w piaście lub zaraz to zrobi co skutkowac może uszkodzeniem piasty a docelowo w drastycznych sytuacjach koło może pojechać swoją drogą.

Podobny temat ćwiczyłem kiedyś w B6 wiec może to do czwartku nie wytrzymać jak jest już w stadium drastycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te same objawy- tzn. przy sktęcie w lewo głośniej szumi a przy skręcie w prawo ciszej. Też myślałem że to po zmianie kół na letnie, ale wystarczyło podnieść samochód i rozpedzić koła - od razu było słychać że to prawe łożysko (chyba:))

Łożysko własnie zamówiłem, jak wymienie to napisze czy pomogło. mam nadzieje że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo u mnie.

I teraz mam pytanie. Jak dlugo mozna tak jezdzic?

Wiem ze powinienem wymieniac jak najszybciej niestety nie ma mnie w Pl. Za poltora tygodnia wracam wiec tu gdzie teraz jestem nie zdarze wymienic. Do mechanika trzeba sie umawiac z wyprzedzeniem a do Polski przeciez dojechac musze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te same objawy- tzn. przy sktęcie w lewo głośniej szumi a przy skręcie w prawo ciszej. Też myślałem że to po zmianie kół na letnie, ale wystarczyło podnieść samochód i rozpedzić koła - od razu było słychać że to prawe łożysko (chyba:))

Łożysko własnie zamówiłem, jak wymienie to napisze czy pomogło. mam nadzieje że tak.

Też dam znać, ponieważ jutro autko idzie na warsztat a póki co jeżdżę bardzo spokojnie po mieście.

P.S. Jakie łożysko zamówiłeś i skąd, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam łożysko SKF, kupiłem u Tomka (Tom77). Jutro rano jestem umówiony na wymianę.

Dzięki za odpowiedź! Moja niunia właśnie jest na warsztacie :>[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2009, 10:00_________________________________________________No i prawe łożysko było w rozsypce. Dam znać co i jak po odbiorze autka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...