Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A3 8P lift - wymiana przełącznika świateł z DRL na z AUTO


tomasm64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że temat zadałem na forum A3 i do dziś nikt nie był w stanie pomóc w temacie (zamiera coś te forum A3 ?!) opiszę co i jak tu na forum A4.

To forum żyje i wiele się dzieje, więc może ktoś pomoże !!! Temat dotyczy Audi A3 8P lift Sportback z 2008r.

Miałem wcześniej zwykłe światła halogenowe i przełącznik świateł z DRL  i ręczną regulacją świateł. 

b27f7ce2e820.jpg

Zmieniłem lampy przednie na takie z ledami jako dzienne, jak tu na foto (drogowe/mijania na żarówkę H7, to nie biksenony). 

9127aceab2f1.jpg

Wstawiłem czujnik światła/deszczu. Podłączyłem do Bordnetza (8P0 907 279N) do wtyczki F pin3. Czujnik deszczu działa bezproblemowo. 
Problemem jest wstawienie i podłączenie odpowiedniego przełącznika, i tu nie wiem, czy musi być dalej z DRL czy nie.
 Kupiłem taki jak na foto(chyba z Q3), podłączyłem. 
Po przełączeniu na AUTO świecą dzienne - OK, ale po zmierzchu muszę ręcznie przełączać na mijania. Nie działa AUTO.
Jaki przełącznik trzeba kupić, z jakimi funkcjami aby ogarnąć AUTO przełączanie się świateł po zmierzchu !!!
A może inaczej, jak podłączyć aby działało AUTO !!!
Wszystkie pozostałe światła działają normalnie.

P.S.

fca0d3e4ca62.jpg

Znalazłem dziś w necie A3 8P z 2012 r. z zainstalowanym właśnie takim samym przełącznikiem, ze zwykłymi światłami halogenowymi regulowanymi ręcznie itp. - czyli da się to podłączyć, tylko jak !?

I tu moja wielka prośba o pomoc !!!

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik z DRL z tego co pamiętam był stosowany w przypadku gdy auto  nie posiadało czujnika deszczu/zmierzchu. W wersjach z czujnikiem powinien być wyłącznik z funkcją "auto".

Podciągnąłeś z wyłącznika świateł z 12 pinowej kostki z pinu 2 przewód do Bordnetz na pin nr. 14 kostki E? To jest właśnie sterowanie funkcją "auto"

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, kiedyś zrobiłem sobie taki piktogram aby podłączyć czujnik i wydaje mi się, że mam podłączony ten pin2 dobrze. Sam spójrz:

50cf39f6a140.jpg

Nie pamiętam tylko czy przeciąłem/zaizolowałem przewód DRL i czy to potrzebne?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobiłeś zgodnie z tym  schematem to masz podłączony przewód "Auto".

Możesz na próbę wypiąć pin od drl i sprawdzić czy zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok i tak zrobię, tylko muszę poczekać aż synek przyjedzie do domu z Gdańska. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też najpierew wstawić stary wyłącznik. Gdzieś wyczytałem, że też powinno zadziałać ale bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie wracam do tematu !!!

Po jakimś czasie jeżdżąc za dnia syn wjechał do tunelu pod Wisełką w Gdańsku, jechał wolno, był duży ruch i zapomniał od razu przełączyć światła przełącznikiem na światła mijania i .....stała się jasność !!!! Przełączyły się światła dzienne-led na mijania i włączyło się całe podświetlenie wszystkich ikon w środku auta !!! Jak wyjechał z tunelu po jakimś czasie włączyły się ponownie dzienne-led !!! Czyli zadziałało !!! Cieszę się niezmiernie, bo walczyłem z tym dość długo ale jest teraz tak, jak powinno.

Całe podłączenie i zmiana przełącznika zgodnie z moim schematem powyżej !!! DZIAŁA !!!

I teraz mogę tylko przypuszczać, że to działało wcześniej, ale zawsze z automatu były przełączane światła ręcznie w jedną i drugą stronę, wcześniej niż przełącznik ustawiony na AUTO sam przełączał. Ogólnie ulga i zadowolenie !!! Dzięki wszystkim za pomoc !!!

Mam tylko jedno pytanie: czy jest może jakaś opcja kodowania, aby skrócić czas przełączania świateł dziennych na mijania i odwrotnie bo jest dość długi !?

 

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy w A3 8P już była opcja ale raczej nie bo tam było RNS-E a nie MMI. W A4 B8 można w MMI w ustawieniach oświetlenia, ustawić czułość czujnika zmierzchu na tryb wczesny, normalny i późny. W trybie późnym załącza światła mijania stosunkowo późno w porównaniu do wczesnego i na odwrót. Sprawdź VCDSem w sterowniku 09, w adaptacjach jaką masz wartość w kalale 8 (wrzuć fotkę).

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdzę, ale trochę później bo nie mam auta u siebie.

(...)

Sprawdziłem sterownik 09 i kanał 8 wygląda tak:

 

3e4e02f33c19.jpg

 

Czy o to chodziło !?

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...