Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana RNS-E na radio android (nie gra tył i sub) Jak to podłączyć?


Maxior93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Postanawiałem zmienić fabrycznego rnse na androida (kupiłem z drugiej ręki).

Ktoś miał "porobione" kable pod system boss u mnie jest zwykłe granie, podłączyłem żeby sprawdzić grał przód i tył bez suba.

Kupiłem trochę kabli.

Kostka do radia na iso

oraz adapter żeby wszystko grało

ale nie grało więc dokupiłem

taki adapter

musiałem tą pomarańczową kostkę (4 kable) odciąć aby podpiąć te kable bo fabrycznie nie mam takiej kostki, został mi niebieski po przyłożeniu go do obojętnie którego z pozostałych 3 stuknie prawy tył lewy tył sub ale grać nie grają, tzn grają "zatrzeszczą z muzyką" ale jak radio ustawie na + 35/40

 

Pomóżcie bo walczę z tym już tydzień i dalej to samo. Może kupiłem złe adaptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś trafił na ten temat i miał podobny problem to mój głupi błąd, bo w zupełności kabel do radia i pierwszy adapter wystarczy, z tym że na adapter w niebieski kabel trzeba rzucić 12V (żółty kabel) i wszystko gra, wiadomo jakoś dźwięku nie jest jak w RNSE ale wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxior93 Pytanie poboczne, jakie masz dokładnie radio (model / firma)? Nie masz problemu z szumami? Jest tutaj wątek o radiach na Androidzie i nikt jeszcze nie znalazł dobrej sztuki (w tym ja) i wróciłem do ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem jaki to był model ale go sprzedałem, kupilem nowego rnsa z 2016 czy 2017 roku naturalnie LED , karty bez problemu do 32GB, dorzuciłem tylko BT i jestem teraz zadowolony, w androidzie jednak brakuje trochę przy jakości dźwięku chodź melomanem nie jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxior93 napisał:

w androidzie jednak brakuje trochę przy jakości dźwięku chodź melomanem nie jestem :wink:

Aby android dobrze zagrał to koszta wówczas przewyższają rnse led...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co kombinować z Androidem, lepiej wziąć LED'a gra o wiele lepiej, a przeglądarkę internetową ma się w telefonie. Nie wspominam o wyglądzie RNS-e, bo co oryginał, to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał:

Aby android dobrze zagrał to koszta wówczas przewyższają rnse led...

Możliwe że jest tak jak mówisz, ale B7 nie jest już tak drogim autem żeby wrzucać radio za 3-4tys, moim zdaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2022 o 22:44, Maxior93 napisał:

Gdyby ktoś trafił na ten temat i miał podobny problem to mój głupi błąd, bo w zupełności kabel do radia i pierwszy adapter wystarczy, z tym że na adapter w niebieski kabel trzeba rzucić 12V (żółty kabel) i wszystko gra, wiadomo jakoś dźwięku nie jest jak w RNSE ale wystarczy.

 

 

Właśnie miałem podobny problem. Brak dźwięku z tylu. Po rozmowie z Maxior93 i jego pomocy tył gra aż miło. Musiałem dołożyć konwerter poziomu sygnału i właśnie chodziło o ten niebieski kabelek z qadlocka, na który trzeba podać zasilanie 12v z czeronego kabelka. Walczyłem z tym dość długi czas. Już miałem oddać do profesjonalnej firmy, ale dzięki temu uniknąłem dość sporych kosztów.

Dzięki serdeczne za pomoc i poświęcony czas.

Stawiam duże piwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...