Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ograniczenie prędkości , o co chodzi?


MiruK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jak by coś proszę przenieść ale do rzeczy. Pierwszy raz odkąd mam samochód miałem dziś okazję przetestować co potrafi na "autobahnie". Samochód dobrze jedzie, ale licznik zatrzymuje się na 211km/h i ani kilometra więcej. W sumie to dopiero po jeździe skapłem się że włącznik tempomatu był na włączony (dźwignia w stronę kierowcy), ale nic na nim nie włączałem. Czy mogła to być wina tempomatu czy mam jakiś kaganiec założony na 210km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu :/ słyszałem że w amerykanach takie historie, ale żeby w samochodzie na Europe ? ( samochód z rynku holenderskiego). Pewnie Vcds'em tego nie ogarnie? Czy przy modyfikacji programu to da radę ściągnąć ? (Myślę o przejażdżce do Gregora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz speed limiter na manetce? Może go uruchomiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niczego na manetce nie tykałem, tylko była w pozycji ON (do kierowcy). Jest przycisk LIM ale się nigdy nim nie bawiłem. Może domyślnie jest ustawiony na 210km/h, tego nie wiem, ale wydaje mi się że była by jakaś informacja na blacie gdyby to było włączone (coś jak po włączeniu tempomatu), a tu nic mi się nie wyświetliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś widoczną kontrolkę LIM przy osiągnięciu ustawionego limitu. 

Swoją drogą wychodziły chyba modele, które były przy 210 km/h ograniczone. W konfiguratorze można było dokupić, chyba za 150 € ściągnięcie ogranicznika. 

Screenshot_20220522-225210_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że taki model mi się trafił, chyba to przyspieszy korektę programu ;)

Ciekawe czy można to jakoś sprawdzić po VIN'ie ?

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można. Wrzuć vin do działu dekoder vin i może będzie jakaś wzmianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę nic na ten temat.

hmmm... chyba że to to:

 

"Ostrzeganie / ograniczanie prędkości     6Y2   ogranicznik prędkości"

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MiruK napisał:

"Ostrzeganie / ograniczanie prędkości     6Y2   ogranicznik prędkości"

Tak, to jest elektroniczny ogranicznik prędkości. W ECU można to zdjąć.

Nie spodziewaj się wielkich przyrostów. Był temat, gdzie ze 190 KM doszło raptem 15-20 KM i 40 Nm, wynikało to z bezpieczeństwa (w Passatach i Skodach 190 KM i 240 KM mają już fabrycznie wysokie EGT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaganiec na 210. Moja też tak ma, choć z moimi 150 końmi rzadko zaglądam w 200+ :P 

Przeglądając konfigurator nowych A4, wszystkie oprócz najmocniejszej benzyny są ograniczone do 210.
Pewnie jakoś przeliczyli, że niższa prędkość maksymalna da mniejszą emisje CO2... eko bla bla bla.
Chociaż z innej strony patrząc, kulanie czymś co ma mniej jak 200koni do 250km/h trwa dłużej niż krócej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewam się jakiegoś wielkiego przyrostu mocy, już jest nieźle, tylko te 210km/h na autostradzie czasem brakuje, szczególnie że auto do tej prędkości dochodzi całkiem żwawo. Trochę przypał jak stara B6 1.9 TDI mi odjeżdża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...