Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak postępować,aby przy wymianie nagłośnienia nie uszkodzić?


ArkadiuS

Rekomendowane odpowiedzi

hey

chciałbym wymienić nagłośnienie w przednich drzwiach. Jak mam postępować aby czegoś nie ułamać, uszkodzić itp?

Czy musze ściagać całą obudowe drzwi aby się dostać do głośników i tweeterów?

:question:

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć cały panel, 2 śrubki po bokach, kolejna trzyma plastik - uchwyt raczki ( tam obok sterowania szyba, strona wewnętrzna ) po przesunięciu tego plastiku w dol, będą 2 kolejne śruby. i to było by na tyle, potem zostanie ściągniecie panelu, przesuwasz go do góry i do siebie raczej w miarę dobrze schodzi. Teraz jeszcze odłączenie kabli, od lusterek, elek. szyb. i 1 wtyczka do głośników, no i drucik od otwierania drzwi. Ściągasz coś jakby gąbkę, i widzisz wszystkie głośniki.

Z tweeter jest przymocowany na plastiku razem z dźwignia otwierania drzwi, a trzyma go tylko 1 śrubka, potem musisz go delikatnie wysunąć. i dopiero potem weź sie za jego demontaż.

Nie wiem czy to coś pomoże... bo do wszystkiego samemu łatwo dojść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, a już myślałem że ta wymiana obejdzie sie bez zdejmowania obudowy.

Ostatnio byłem u blacharza na wymiane uszczelki na obramowaniu drzwi oraz regulacji drzwi i widziałem jak zdjemował obudowe drzwi. To co pisałeś pasuje do tego co robił mechanior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi :biggrin: bo zmieniałem głośniczki, z tweeterami. I ściąganie za pierwszym razem panelu zajęło mi jakies 15 min... jak z jajkiem,żeby nic nie uszkodzić :cool: . Ale okazało sie, nie takie straszne, w dodatku zaskoczył mnie porządek, wszystko tam ładnie pasuje.

A jutro prawdopodobnie kupuje pioneera DEH-P55BT bo ori Gamma'y nie daje rady z nowymi głośnikami + tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy sprzecik i duzo funkcji :)

znasz we Wrocku jakiegoś dobrego goscia od nagłośnienia co by podpowiedział coś na temat montażu głośników z tylu? bo z tego co sie dowiedziałem to należałoby wzmocnić tylną półkę... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...