Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Manualna blokują się 1 i 2 bieg !


Dispater

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ! Nie mam pojęcia co się dzieje ze skrzynią biegów ! Może wyjaśnię objawy , dojazd do pracy to ok 38 km w jedną stronę  i rano wszystko jest ok mały ruch na drogach i z miasta do miasta nie operuję za często biegami. Droga powrotna przebiega w znacznie większych czasami korkach i teraz pod koniec drogi może po 30 km zaczyna fiksować jedynka lub dwójka ! Po prostu nie można wbić biegu tak jakbym bił w ścianę ! Kiedyś "pomagało" wybieranie biegu np 3,4 i wsteczny. Wczoraj odebrałem auto z warsztatu gdzie wymienili mi sprzęgło (zestaw) które miało być powodem tej usterki. Dodam że nie ma niepokojących dzwięków zgrzytów  itp. po pewnym czasie biegi da się włączać z powrotem np na następny dzień. W warsztacie gdzie wymieniono tarczę sprzęgła sugerują wymianę dwumasy i tu mi to nie pasuje bo nie trafiłem na takie objawy zużytego koła dwumasy. Czy ktoś może podsunąć pomysł jaka może być przyczyna lub co jest podejrzane  w tym wypadku ??  Jeszcze taka uwaga że przy wyłączonym silniku biegu też nie można wybrać. Przebieg 80800km.

Edytowane przez Dispater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinni pierw spróbować wyregulować biegi na linkach zamiast od razu do sprzęgła się rzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musieli by skrzynię zrzucić, a że przy okazji naciągnęli klienta na zbędną wymianę dobrej tarczy sprzęgła, to zarobili więcej ?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał:

I tak musieli by skrzynię zrzucić, a że przy okazji naciągnęli klienta na zbędną wymianę dobrej tarczy sprzęgła, to zarobili więcej ?

Tarczę widziałem i nie wyglądała dobrze :) szukam rady ponieważ warsztat sugeruje że kolejnym winnym jest  dwumasa a to już mi dziwnie wygląda bo to drugi demontaż skrzyni biegów i duży koszt !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas przy tym przebiegu? Chociaż jak sprzęgło udało się komuś tak szybko zużyć.. wymieniają w ślepo, bo tak już przy samym sprzęgle sprawdzili by stan dwumasu i zasugerowali wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już skrzynia była wyciągnięta to mogli sprawdzić stan wodzikow wybieraka jak i samych blokad wodzikow w skrzyni. Pojechałeś do najgorszego warsztatu w którym nawet nie wiedzieli co mają robić więc żeby hajs się zgadzał postawili na sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka nie naprawiona więc jakie koszty? Poza tym dwumas mogli sprawdzić przy wymianie sprzęgła. Reklamacje składaj, a jak nie naprawili usterki to nie wiem za co placiles? Wymieniać w ciemno do skutku to nie sztuka, dopóki klient płaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem (audi a4 B9 przebieg 62 tys. km), co jakiś czas nie wchodzi 1 i 2 (teraz u mnie bardziej 2 a parę miesięcy temu 1 bieg. 3 bieg i wyżej bez problemu) - dokładnie tak samo, jakby "biło w ścianę". Kompletnie nie ma zgrzytów, po prostu blokada. Opis 100% taki sam jak u Dispater. Nie ma też znaczenia czy to zima czy lato. Nie wiem czy próbować wymieniać olej w skrzyni biegów czy szukać dalej np. wymiana synchronizatora, a może tak jak podpowiadał pila24 wyregulować linki na biegach. Auto nie jest "piłowej", normalna eksploatacja bez "sportowej" jazdy. 

Czy ktoś miał identyczny problem? Już wiadomo, że nie jest to defekt konkretnego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lawyer92 napisał:

Mam identyczny problem (audi a4 B9 przebieg 62 tys. km), co jakiś czas nie wchodzi 1 i 2 (teraz u mnie bardziej 2 a parę miesięcy temu 1 bieg. 3 bieg i wyżej bez problemu) - dokładnie tak samo, jakby "biło w ścianę". Kompletnie nie ma zgrzytów, po prostu blokada. Opis 100% taki sam jak u Dispater. Nie ma też znaczenia czy to zima czy lato. Nie wiem czy próbować wymieniać olej w skrzyni biegów czy szukać dalej np. wymiana synchronizatora, a może tak jak podpowiadał pila24 wyregulować linki na biegach. Auto nie jest "piłowej", normalna eksploatacja bez "sportowej" jazdy. 

Czy ktoś miał identyczny problem? Już wiadomo, że nie jest to defekt konkretnego egzemplarza.

A czy to się dzieje np. podczas próby zmiany biegów gdy jedziesz na rondzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pila24 napisał:

A czy to się dzieje np. podczas próby zmiany biegów gdy jedziesz na rondzie?

Na prostej drodze jak ruszam. Ostatnio próbowałem ruszyć spod świateł i nie mogłem wrzucić 1 biegu. Innym razem 1 bieg wszedł bez problemu, ale nie dało rady wrzucić 2 biegu (kompletna blokada). Akurat na rondzie nie miałem takiego przypadku, ale może to kwestia czasu... zaznaczyć muszę, że nie mogę zrozumieć analogii tego zdarzenia, raz normalnie wchodzi 1 i 2 a innym razem kompletna blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni usterka się nie pojawiła tzn. jeden raz przyblokowało drugi bieg i musiałem z 1 wbić od razu 3. Ale analizowałem jak i kiedy to się dzieje i wyciągnąłem dwa wnioski! Usterka pojawiała się jak wspomniałem po dłuższej jeździe, czyli wracając z pracy po ok 30km gdzie w korkach trochę się namieszałem tymi biegami, rozmawiałem też z warsztatem specjalizującym się w naprawie skrzyń biegów (nie ten od sprzęgła) i dali mi jedną radę! Na początek zmienić olej w skrzyni co zrobiłem i usterka nie wraca. Zauważyłem też, że w A4 zupełnie inaczej pracuje wybierak biegów strasznie "leciutko" "wsuwa" się biegi w porównaniu z poprzednim autem Volvo S60 D4 gdzie zdecydowanie biłem do lewej i wchodziłem na pierwszy bieg. Podsumuje, wymieniłem sprzęgło (chyba niepotrzebnie) dodatkowo olej w skrzyni i "delikatniej" włączam biegi szczególnie 1 i 2 i na razie nic nie dzieje. Tak poza to myślę nad sprawdzeniem jeszcze wybieraka biegów i ewentualnej jego wymianie. Auto mam od kilku miesięcy i było jeszcze na gwarancji sprzedawcy więc za sprzęgło zwróci ponieważ autoryzował naprawę.

Edytowane przez Dispater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...