Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatyzacja


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od kilku dni mam problem z klimą w aucie. Problem jest taki, że raz działa, a raz nie. Jak działa to chłodzi bardzo słabo, temp. ustawiona na 16-17C, wiatrak na 8 i chłodek czuć delikatny, dopiero mocniej jest wyczuwalne chłodzenie jak się przyłoży rękę bliżej nawiewu, wcześniej jak była sprawna to przy 16-17C było lodowato w aucie. Kiedy klimatyzacja ma humor na działanie to też czasami potrafi z nawiewu wydobywać się jakiś taki troszkę duszący, nieprzyjemny zapach - co jest dziwne, bo jakieś 2 tygodnie temu była sprawdzana szczelność, nabijana i odgrzybiana.. Czynnik chłodzący jest, bo dzisiaj sprawdzałem. Bezpiecznik od klimy też sprawny. Niestety nie mam przewodu do VCDS i zastanawiam się czy jakiś tester OBD na Bluetooth pomoże mi zdiagnozować gdzie jest problem? Albo ktoś z was może ma jakiś pomysł? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

W jaki sposób sprawdzałeś, że wiesz, że czynnik jest?

 

Tak jak na tym filmiku w minucie 2:02 

https://www.youtube.com/watch?v=vAGgXPnAzv8&t=383s

 

U mnie mocno wystrzeliwał zielony czynnik

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, to nie jest miarodajna metoda. Podjedź do serwisu klimy i oddessaj czynnik, sprawdź ile go ubyło. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 21:49, Muskel1 napisał:

No co Ty, to nie jest miarodajna metoda. Podjedź do serwisu klimy i oddessaj czynnik, sprawdź ile go ubyło. 

Wracam z aktualizacją. Byłem dzisiaj na serwisie 24h z klimatyzacją. Ogólnie cała operacja trwała ok. 1,5h. Na serwisie uznali, że układ jest szczelny, sprawdzali to chyba poddając pod wysokim ciśnieniem azot? tak to zrozumiałem. Niestety pod żadnym pozorem nikogo z klientów nie wpuszczali na halę. Skasowali 210zł, ale klima chłodzi. Zobaczymy jak długo, bo mam jakieś mieszane uczucia co do tego serwisu i czuję, że chyba mnie naciągneli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciągnęli czynnik i dali azot na instalację, bo tak sprawdza się szczelniść. Ile czynnika brakowało? Dostałeś wydruk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Muskel1 napisał:

Odciągnęli czynnik i dali azot na instalację, bo tak sprawdza się szczelniść. Ile czynnika brakowało? Dostałeś wydruk?

Niestety nie. Złapała mnie gorączka na serwisie i mało co byłem zorientowany co się dzieje przez ten upał, ale mówili, że układ szczelny, dobili do pełna i klima chłodzi. Zapomniałem nawet się upomnieć o wydruk, chciałem jak najszybciej już wyjechać. Zadzwoniłem po kobietę by zabrała auto, zapłaciłem i pojechaliśmy. Więc prawdopodobnie mogłem dać zrobić się w jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z małą aktualizacją. Klimatyzacja nadal działa, więc pomimo kosztów ponad 300zł za podwójne nabicie sprawę uznaję za zakończoną :)
@Muskel1 bardzo dziękuje za pomoc! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie wrócił z tematem za pół roku, jak wyskoczy econ, którego nie da się wyłączyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obserwować. Od ostatniego nabicia do zaprzestania działania klimy upłynęło 2 tyg. zgodnie z tym, co napisałeś w pierwszym poście.

Jeżeli układ jest nieszczelny czynnik znowu ucieknie. Tym razem będzie może prościej zlokalizować miejsce wycieku, bo wraz z czynnikiem nabili Ci także barwnik (zielona substancja, która widziałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...