Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ciśnieniem paliwa - Filtr Paliwa


Grze Gorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

taki mam nietypowy problem. Auto zaczęło mieć problem z odpalaniem na benzynie spowodowane zbyt niskim ciśnieniem + z dnia na dzień to się nasila oraz dławi przy jeździe na benzynie.

Wymieniłem pompę paliwa na nową.

Po wymianie filtra paliwa wszystko wróciło do normy, lecz po tygodniu znów to samo. W filtrze paliwa jest regulator ciśnienia i moim zdaniem prawdopodobnie to jego wina. Jednak postanowiłem wymienić filtr raz jeszcze i znowu na kilka dni było ok, jednak problem powrócił. Jak mogę sprawdzić czy na filtrze paliwa jest odpowiednie ciśnienie? Co może być przyczyną, że problem ten powraca? Filtry z filtrona czyli na 3 filtrach to samo (jeden wytrzymał 3 miesiące a pozostałe 2 po tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr z regulatorem cisnienia najlepiej ori

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę już tydzień na nowym filtrze paliwa - Oryginalny. I narazie jest ok..., nie mam narazie problemów z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2022 o 12:14, Grze Gorz napisał:

Jeżdzę już tydzień na nowym filtrze paliwa - Oryginalny. I narazie jest ok..., nie mam narazie problemów z odpalaniem.

Witaj, czy po tych kolejnych dwóch tygodniach problem nie powrócił? Mam podobny zgrzyt, z tym że mój nie ma problemów w czasie jazdy, tylko przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest ok. Odpala bez problemu na oryginalnym filtrze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grze Gorz napisał:

Dalej jest ok. Odpala bez problemu na oryginalnym filtrze.

Dzięki:thumbup1:,  a powiedz tylko jeszcze czy kupowałeś w ASO czy popularnym serwisie na pierwszą literę alfabetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na Alledrogo kupiłem :) cena to równe 200zł, poprzednie filtry z filtrona odesłałem na reklamację no i czekam na rozpatrzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to odpowiedź od oficjalnego sklepu filtron

"Sprawdziliśmy reklamację pod kątem jej zasadności i nie stwierdziliśmy żadnych problemów z regulatorem ciśnienia ani w 1 ani w 2 filtrze. Parametry pracy są właściwe. Z tego powodu reklamacje uznajemy za niezasadną i odrzucamy ją w całości"

Więc parametry dla nich są odpowiednie ale nie na tyle, żeby auto sprawnie odpalało...

Edytowane przez Grze Gorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 12:21, Grze Gorz napisał(a):

@Grze Gorz mam pytanie bo mam ten sam problem z filtrem z odpalaniem i ciśnieniem paliwa...czy jak wymieniłeś filtr na oryginalny to problem powrócił też czy jeździsz bez problemu i problem nie powrócił..? będę wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam 

 

Edytowane przez GoldenBoy1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...